Jak nesednout na lep podvodníkům, ale podepsat výhodnou smlouvu? Není to jednoduché. Zejména v dnešní době. V našem článku přineseme 3 dobré rady, kterých byste se měli držet.

1. Pohlídejte si parametry smlouvy

Pojištění domácnosti může mít různé podmínky. Správné pojištění domácnosti by se mělo vztahovat na nemovitost, ale i na kompletní vybavení domácnosti. Konkrétně na cennosti, nábytek, elektroniku a mnoho dalších věcí. Některé smlouvy chrání dokonce i domácí mazlíčky. Ale pozor ještě na jednu věc. Pokud chcete sjednat pojištění domácnosti, musíte v dané nemovitosti trvale bydlet po dobu nejméně 270 dní v roce. Co z toho plyne? Že není možné takto pojistit chatu, chalupu, nebo jiný víkendový domek. Jedinou možnou alternativou je zatím pojištění Bezpečný domov od Ergo pojišťovny.

Nový rodinný dům

2. Pojistěte se online, ušetříte!

Nechcete platit více, než musíte? Sjednejte si pojištění online. Na internetu si můžete najít sazby pojistného a následně zvolit tu nejlepší variantu. Má to i další výhodu. Pojištění uzavřete z pohodlí domova. Nikdo vás nebude tahat do kamenných poboček. Ušetříte čas i peníze. Smlouvu navíc můžete uzavřít kdykoliv. Proč řešit otvírací hodiny, když to jde jednodušeji? Každý jistě ocení také snadné určení pojistné hodnoty. Kalkulačka pojištění domácnosti je opravdu skvěle vymyšlená. Stačí do uvedené kolonky vyplnit velikost obytné plochy v metrech čtverečních, potvrdit a je hotovo.

Bezpečný domov

3. Porovnejte výhody s ostatními

Než se rozhodnete podepsat smlouvu, určitě byste se měli zaměřit i na benefity, které se pojí s pojištěním domácnosti. Například u pojišťovny Ergo získáte k pojištění domácnosti zdarma také pojištění občanské odpovědnosti. A to až do výše 3 milionu korun (více o jeho fungování zde). Určitě také dbejte na to, abyste k pojištění měli asistenční službu dostupnou 24 hodin denně. Ač se to nezdá, může vás vytáhnout z leckteré šlamastiky…