Dovedete si představit život bez televize? Technologie se vyvíjí – obyčejné barvené televize nám již nedostačují, hitem jsou 3 D televize bez brýlí! Chcete ji domů i vy?

3D televize bez brýlí není utopie

3D televize bez brýlí? Je to vůbec možné? Vždyť přece v kině 3D filmy musíme sledovat s brýlemi? Ano, možné to je. Revoluci ve 3D televizích přinesla japonská společnost Toshiba, která představila první 3D televizi, kterou je opravdu možné sledovat bez brýlí.

3D televize bez brýlí je žhavou novinkou

Při sledování filmu chceme stále víc – být vtaženi do děje a prožívat stejné emoce jako hlavní hrdina. I proto slaví úspěch televize, které umožňují sledování trojrozměrného (prostorového obrazu). 3D televize jsou již poměrně známé a objevíte je i v některých českých domácnostech. Jenže není to moc pohodlné, sledovat televize s 3D brýlemi

Proto japonská Toshiba představila před Vánoci 2010 první 3D televizi, kterou lze sledovat bez brýlí. Zatím jde o maličkou televizi Regza GL1, jejíž úhlopříčka měří pouhých 30 cm (!) – trochu malé rozměry televize, která se prodává za 1 400 dolarů.

Již v současné době ale chystá japonská společnost 3D televizi bez brýlí, která bude mít úhlopříčku 51 cm.

3D televize zatím s brýlemi

Na 3D televizi bez brýlí si v našich domácnostech budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Podle všeho to ale nebude dlouho trvat. Pokud toužíte po trojrozměrném promítání, možná si raději zajděte čas od času do kina.

Časté nošení 3D brýlí ovšem není moc zdravé a odborníci varují, že může poškozovat oči. Možná se proto vyplatí počkat na dobu, až technologie opět o něco pokročí a my budeme moci sledovat 3D televize bez brýlí.