Bydlíte v bytě s nedokonalou zvukovou izolací? Nemusíte si zvykat na to, že víte o všem, co se děje v patře nad vámi. Pořiďte si akustické podhledy a budete mít klid.

Co jsou to akustické podhledy

Nejdříve než si blíže popíšeme, k čemu jsou akustické podhledy dobré, definujeme si je. Jde o speciální nenosné stropní konstrukce z děrovaných sádrokartonových desek mající vysokou a rovnoměrnou zvukovou pohltivost.

Mohou být ve dvou základních provedeních, buď tvoří přímo montované opláštění stropu, nebo jde o zavěšený podhled na dvouúrovňový křížový rošt. Rozlišujeme i další typy. V posledních letech jsou využívané pro jejich výrobu mnohé moderní technologie zajišťující ještě lepší vlastnosti podhledů.

Izolační materiál používaný pro podhledy je hutný a kompozitní. Skládá se z mnohých fragmentů, což je pro izolaci důležité. Dalšími používanými materiály jsou kultivující. Jsou lehčí než izolační a jejich úkolem je rozptylovat zvuk, aby se nedržel. Většinou mají tvarovaný povrch.

Montáž akustických podhledů není náročná, takže se nemusíte bát, že by instalační práce trvaly nějak dlouho.

Akustické podhledy

Akustické podhledy

Akustické podhledy pro klidný domov

Pořídíte-li si akustické podhledy, účinně tak odhlučníte svůj byt. Už neuslyšíte, co se děje nad vámi. Kromě zvukové izolace mají však tyto systémy i další funkce. Díky podhledům vytvoříte prostor vhodný pro vedení instalací. Význam má i estetický. Zakryjete případné nedokonalosti stropu. Oceníte i tepelně izolační vlastnosti, rychlou a snadnou montáž atd.

Akustické podhledy

Akustické podhledy

Další výhody akustický podhledů se odvíjejí od konkrétních systémů, které budou využité. Zpravidla si můžete vybírat z různých designově pěkných podhledů a některá moderní řešení přinášejí i další výhody.