Spánkem strávíme asi třetinu našeho života. Kvalitu života ovlivňuje prostředí, ve kterém spíme. Velmi důležitou roli hrají barvy, jimiž si zařídíme interiér ložnice. Jaké barvy přispívají ke kvalitnímu spánku? Jaké barvy se naopak do interiéru ložnice nehodí?

Nevhodné barvy interiéru ložnice

V interiéru ložnice bychom se měli vyhýbat barvám, které jsou agresivní. Červená je sice smyslná, ovšem působí agresivně a rušivě, zvláště pak její syté odstíny. Pokud máte rádi červenou a chcete ji mít i v ložnici, dejte přednost spíše jen červeným doplňkům než velkým plochám červené na stěně ložnice.

Modrá barva je obecně do interiéru ložnice doporučována. Působí totiž uklidňujícím dojmeme, ale zároveň také chladně. Proto je lepší zvolit raději modrozelenou nebo zelenou barvu.

Vhodné barvy do interiéru ložnice

Obecně platí, že do interiéru ložnice se hodí světlejší barvy a pastelové odstíny. Příjemně a nevtíravě působí béžová nebo krémová barva. Aby ložnice nepůsobila příliš fádně, doplňte její interiér barevnějšími doplňky – například v odstínech žluté, zelené nebo oranžové. V těchto barvách si můžete pořídit například povlečení nebo závěsy.

Jestliže chcete interiér ložnice vymalovat barevně, sáhněte po žluté barvě, která působí optimisticky. Světle zelená barva vás zase dobije energií. Stále módní záležitostí je fialová barva, kterou můžete zkombinovat právě se zelenou.

Interiér ložnice: Barva nábytku

Při zařizování interiéru ložnice bychom měli myslet i na barvu nábytku a podlahy. Skvělou kombinací je barevná výmalba s bílým nábytkem a světlejší podlahou.

K decentní béžové nebo krémové barvě zase sedne nábytek z tmavšího dřeva. Aby interiér ložnice nepůsobil příliš nudně, doplňte ho v tomto případě barevnějšími doplňky.

Nábytek z masivu v přírodních odstínech se nebojte doplnit sytějšími barvami, jako je oranžová nebo zelená. V těchto barvách si pořiďte povlečení nebo závěsy.