Známe to všichni. Nejlepší starosti při zařizování nové domácnosti přichází v momentě, když jsou omítky nahozeny, podlahy položeny, stěny vymalovány a nábytek umístěn na svém místě. Teď již zbývá pouze dodat svému obydlí domácí, osobitou atmosféru, díky které se budete doma cítit stále útulně. Nejefektivnější způsob, jak zmíněného cíle dosáhnout, nabízí bytové textilie. Koberce nevyjímaje. Ptáte se proč? Odpověď je vcelku jednoduchá.

Bytové textilie obecně totiž kromě estetické funkce, kdy dodávají domovu ten pravý šmrnc, také plní ještě jednu funkci – pomáhají k celkovému prohřátí interiéru.

Samostatnou, zákazníky nejoblíbenější kategorií jsou již zmíněné koberce. Ty nejenže pomáhají dotvářet jedinečnou, na oko i dotek příjemnou podobu domácnosti, ale zároveň plní v závislosti na svém provedení několik praktických funkcí. Velice dobře totiž pohlcují prach a nečistoty, některé koberce navíc tlumí hluk a zlepšují akustiku v místnosti.

Vzhledem k širokému poli jejich využití rozlišujeme stejně obsáhlé spektrum parametrů, které je při výběru do vaší domácnosti třeba vzít v potaz. Položme si tedy jednoduchou otázku: Na jaké místo chci koberec umístit a co od něj očekávám?

Začít byste měli u kritéria velikosti koberce. Ať už z jakýchkoliv důvodů chcete celou plochu podlahy v místnosti zakrýt, zajímejte se o celoplošné koberce. Naopak pokud stojíte o vyniknutí vaší krásné podlahy a vhodným kobercem chcete místnost pouze zútulnit a jistým způsobem oddělit (například obývací pokoj od kuchyňského koutu), vaše pozornost by měla směřovat na běhouny nebo kusové koberce. Zvláštní kategorii pak tvoří kusové dekorativní koberce. Ty jsou hojně pořizovány zejména zákazníky, kteří chtějí mít na očích naprostou většinu plochy podlahy, a pouze v určitém místě usilují o zateplení a zútulnění místnosti.

Kusový koberec

Kusové koberce

Kusové koberce, představující estetický doplněk s praktickými funkcemi pro každou domácnost, jsou v dostání v nespočtu barevných kombinací a vzorech. Z široké nabídky si proto vybere každý. Jak ale zvolit ten pravý? Záleží na tom, jaké užitečné a estetické vlastnosti od něj čekáte.

Základním hlediskem je při výběru logicky materiál, a pokud zůstaneme u procesu vzniku koberce, opomíjen nesmí být ani podklad a způsob výroby. Další parametry, zřejmé ryze z finální podoby, podle které koberce v obchodě vybíráme, jsou pak jeho celkový vzhled, rozměry a délka vlasu koberce.

Materiály a způsoby výroby kusových koberců

Z pohledu výsledné ceny se kusové koberce v ničem neliší od ostatního zboží na trhu. Hodnota se totiž předvídatelně odvíjí od způsobu výroby a použitého materiálu. Podle způsobu výroby dělíme kusové koberce na všívané, tkané, vázané, vpichované a chemicky pojené.

Levnější variantu představují zcela logicky koberce vyrobené z umělých vláken a za užití strojů. Řeč je zejména o těch kobercích, k jejichž výrobě se používá akryl, polyamid, polyakrylát, polyester či polypropylen.

Naopak hlouběji do kapsy sáhnete při koupi kusových koberců vyrobených tradiční ruční technikou z přírodních materiálů. Jakmile je totiž k vyhotovení koberce použito hedvábí, vlna, bavlna, bambusové vlákno, kokosové vlákno nebo sisal, číslovka na cenovce zpravidla markantně stoupne. V tomto ohledu výběru samozřejmě záleží na finančních možnostech každého zákazníka.

Ušetřete peníze díky výprodeji kusových koberců!

Ale pozor! Jak už to tak bývá, existuje možnost, jak i jinak z finančních důvodů nedostupné kusové koberce pořídit za super ceny. Výprodej kusových koberců. Většinou se jedná o výprodej zásob a modelů ze starších sérií. Ty nabízí například outletová prodejna společnosti Barkotex.

Kusový koberec

Nabídka zahrnuje klasické kusové koberce obdélníkovitého tvaru nejrůznějších rozměrů, motivů, vzorů a barev. Vybírat můžete i mezi různými délkami vlasu, způsoby výroby a různými materiály. Naleznete zde nespočet modelů z doprodeje a z výběhových kolekcí. To, že se jedná o doprodeje a výběhové kolekce, neznamená, že koberce nejsou kvalitní, či že jsou jakkoli poškozené. Pokud tedy sháníte kusový koberec za bezkonkurenční cenu, Barkotex Outlet vás jistě potěší. Sídla firmy a vzorkovny jsou veřejnosti k dispozici v Praze a Brně. V Hradci Králové poté stojí outletová prodejna a skladový areál.