Inspirace na vaření není nikdy odst. Možná i vy vaříte každý den, takže už vám dochází nápady, co vaší rodině naservírovat. Nemusíte propadat beznaději. Připravili jsme pro vás hned několik tipů na předkrmy, hlavní jídla, chuťovky i sladkosti.

Předkrmy a svačinky

Předkrm by měl být součástí každého slavnostního jídla. Pokud plánujete například narozeninovou večeři či nedělní oběd, neměl by předkrm chybět. Je třeba, aby byl lehký a navnadil chuťové pohárky na další jídlo. Doporučujeme proto například carpacio z červené řepy, nebo klasické carpacio. Jako předkrm můžete servírovat i lehký salátek z mořských plodů či zeleniny. Jako svačinky se hodí pečivo s pomazánkou. Mezi nejjednodušší patří pomazánka vajíčková. Stačí uvařit vejce natvrdo, smíchat je s tvarohem, přidat trochu hořčice, sůl a pepř a super pomazánka je na světě. Netradičním předkrmem i svačinkou je uzené maso. Nebojte se, nakládání masa na uzení není žádná věda.

Co si dát jako hlavní chod?

Mnoho variací nabízí mleté maso. Udělat z něj můžete hamburgery, lahodné lasagne či třeba jen placičky s bylinkami a udělat je na pánvi nebo na grilu. K těmto jídlům se skvěle hodí grilovaná nebo dušená zelenina. Jako netradiční hlavní jídlo může skvěle posloužit musaka. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet pokrmy exotické kuchyně. Pamatujte, že vaše jídla budou chutnat lépe, pokud do nich přidáte čerstvé bylinky. Chuť koření zvýrazníte tak, že ho nejdříve opražíte na trošce oleje.

Sladké pochutiny

Dochází vám inspirace na dezerty? Naučte se dělat toto chutné piškotové těsto. Je základem pro celou řadu receptů. Přidat na něj můžete ovoce podle vaší chutě, ale třeba i marmeládu. Přidat lze puding, šlehačku nebo želatinu a během několika minut budete mít na stole báječný dezert. Pokud do těsta přidáte kakao, rázem jeho chuť změníte. Do těsta se hodí přidat i ořechy nebo kokos.