Zařizujete dětský pokoj? Hledáte nové trendy a inspiraci? Pak jste na správné adrese! Podívejte se s námi, co nesmí chybět v dětském pokoji, jaké barvy jsou vhodné a jaké parametry by měl splňovat dětský nábytek.

Vybavení dětského pokoje promyslete

Zařizování dětského pokoje je možná složitější, než se na první pohled zdá. Většinou v něm nebývá moc místa, přesto je nutné, aby splňoval požadavky na spaní, musí se v něm najít úložný prostor i místo na psací stůl a dětské hry.

Vezměte si proto k ruce metr a vše si řádně promyslete. Na papír si nekreslete plánek, jak nábytek rozmístit. Nezapomeňte přitom na podstatné detaily, jako je například to, že stůl by měl stát u okna kvůli dostatku světla.

Inspirace pro dětský pokoj? Dřevo

Jestliže vám to finance dovolí, vybírejte nábytek z přírodního dřeva. Dětský nábytek by měl sice splňovat určité normy, ale přesto se můžete setkat s tím, že bude napuštěn škodlivými látkami. Klidně kupte dřevěný nábytek neošetřený a sami si ho doma pomalujte ekologickými barvami. Můžete zapojit i svého potomka a vytvořit tak zcela originální kus nábytku.

Pozornost věnujte také výběru postele. Dřevo je ideální materiál i v tomto případě. Dřevěnou postel doplňte kvalitní matrací (nedivte se, že stojí více než samotná postel). Pod postelí můžete najít dostatek místa pro úschovu různých věcí – prodávají se např. velké zásuvky na kolečkách.

Jestliže dětský pokoj rekonstruujete a přemýšlíte o podlaze, pak i v tomto případě je ideální volbou dřevo. Na rozdíl od plovoucí podlahy hřeje a znovu je nutné podotknout, že jde o ryze přírodní materiál, který je člověku velice příjemný na dotek. Zadřené třísky se bát nemusíte, pokud podlahu vhodně upravíte. Pak už stačí jen pár barevných koberečků a útulný dětský pokoj je na světě.

Jaké barvy do dětského pokoje? Ty inspirativní!

Dítě se bude v pokoji učit, hrát si, rozvíjet své dovednosti. Pomůže mu v tom i vhodně zvolená barva. Mysl povzbudí oranžová, žlutá nebo purpurová barva. Volte je ale ve světlejších odstínech. Příliš syté barvy mohou působit negativně. Hyperaktivní děti naopak uklidní světle zelená nebo modrá barva (ta je ovšem studená, takže na ni také pozor).

Nevhodnou barvou do dětského pokoje je červená, která je agresivní, podobně jako sytě oranžová. Odborníci také doporučují, že bychom to s barevností neměli přehánět – do dětského pokoje proto volte maximálně tři různé barvy.