Máte doma malou princeznu? Nebo naopak holku, která měla být spíše klukem? Vyrůstá vám z vaší holčičky roztomilá rebelka a vy potřebujete upravit její dětský pokoj? Jak zařídit dětský pokoj pro holku? Zapomeňte na stereotypy a zapojte vaše dítko do zařizování dětského pokoje!

Spoustu holčiček určitě ocení, že jim rodiče nebudou vnucovat pouze růžovou, fialovou nebo červenou barvu. Konec konců, podobné barvy nejsou příliš vhodné do dětského pokoje. Například sytě červená může na některé jedince působit agresivně a rušivě. Samozřejmě, že v detailech je možné podobné barvy použít.

Jaké barvy do dětského pokoje pro holku?

Do holčičího dětského pokoje se hodí veselé, avšak neagresivní barvy. Použít můžete například světle zelenou nebo žlutou barvu. Hodí se také levandulová nebo pomerančová barva (ovšem pozor, oranžová podporuje apetit).

Vhodné je barvy stylově zkombinovat. Nebojte se například kombinace hnědé a levandulové barvy nebo zelené a levandulové. Pokud máte cit, jistě se vám podaří dětský pokoj pro holku vkusně zařídit.

Co se týká barev, své slovo by zde měla mít i vaše dcera. Barvy ovlivňují psychiku a každý z nás je vnímá jinak. Je možné, že vám se právě levandulová bude líbit, zatímco vaše dítko bude preferovat například zelenou.

Co nesmí chybět v holčičím pokoji?

Dětský pokoj pro princeznu

Zařiďte své dceři doslova královský pokoj. Neměla by v něm chybět postel s nebesy (šikovná maminka a tatínek ji dokážou vyrobit doma). Samozřejmostí je toaletní stolek se zrcadlem. Doslova divy dokážou módní tapety na zdi. Mohou mít zámecké motivy nebo si je můžete zkusit na zeď namalovat sami.

Dětský pokoj pro rebelku

Je vaše dcera blázen do rocku? Pak jí v jejím dětském pokoji dejte prostor pro plakáty oblíbených kapel. Jistě jí uděláte radost tmavšími barvami s kovovými detaily. Jenže i rockerka má holčičí duši, takže určitě ocení prostor, kde se bude moct nalíčit. Postel může být kovová s povlečením oblíbené kapely. Jednu stěnu můžete nechat zcela bílou, vaše rebelka si ji určitě sama dozdobí.

Dětský pokoj pro holku – kluka

Má vaše dcera ráda auta nebo letadla? Sbírá jejich modely? Pak jí v pokoji nesmí chybět vitrína, aby se na ně neprášilo. Dopřejte jí také velký stůl – samozřejmě s prostorem pro notebook nebo počítač. Co vy víte, třeba vám doma vyrůstá nadaná vědkyně!