Dnes už existuje několik možností, jak si můžete doma výrábět elektřinu. Je také možné jí za výhodných podmínek prodávat.

Elektrická energie

Elektrická energie je na celém světě stále dražší. Jednou z možností jak za elektřinu výrazně ušetřit je si část elektřiny vyrábět vlastními silami. Jednotlivé možnosti si popíšeme postupně níže. Výroba energie je také dobrá na místech, kde není možný přívod klasické elektriky. Pak je možno využít ostrovních systémů.

Solání panely

Před nějakým časem byl boom solárních panelů, kdy se solární panely ve velkém stavěly i na orné půdě. Jedná se pak o obrovské elektrárny, které mají už docela velký výkon. Ideální je však využít solání panely na střechu, tam nám udělají skvělou službu. Ideální je pokud máte klasickou skocenou střechu. V článku fotovoltaické panely ceník si můžete podívat v jakých úrovních se v současné době pohybuje cena panelů.

Větrné elektrárny

Je možné využít také malé větrné elektrárny. Na větší větrné elektrárny už je většinou potřeba nějaké povolené. A né vždy se vám podaří takové povolení získat. Další možností jsou třeba bioplynové stanice, ale to je vhodné spíše pro zemědělce. Dále se zaměříme na úsporu pomocí zateplování nemovitosti (mrkněte na článek zateplení stropu polystyrenem, o zateplování stropu).

Snižujeme tepelné ztráty

Měly by jsme se také zaměřovat na snižování tepelných ztrát naší nemovitostí. Můžeme pak ušetřit opravdu hodně elektrické energie. Je dobré si provést přibližný výpočet tepelné ztráty domu. Největší ztráty tepla většinou způsobuje střecha a také také okna a dveře. Někdy se tedy vyplatí vyměnit okna za nějaká nová.