Dřevěný nábytek dokáže v interiéru zázraky. Působí teple a útulně, je příjemný na dotyk a zpravidla i zdravotně nezávadný. Napadlo vás někdy použít dřevěný nábytek i v koupelně? Nebojte se toho! Dřevěný koupelnový nábytek z kvalitního materiálu voda neohrozí a vaše koupelna získá neotřelý vzhled.

Dřevěný koupelnový nábytek a voda

Do koupelny si nemůžete dát jen tak jakýkoli dřevěný nábytek – třeba komodu, která je určena pro ložnice. Ta by vám v koupelně nemusela dlouho vydržet – voda by mohla například odloupnout dýhu.

Dřevěný koupelnový nábytek by měl být vyrobený z materiálu, který odolá vlhkosti, tím pádem i například plísním, jimž se právě ve vlhkém prostředí daří. Pokud tedy chcete svoji koupelnu vybavit dřevěným nábytkem, zjistěte si, zda je odolný vůči vlhkosti.

Jak vybrat dřevěný koupelnový nábytek?

Nepříjemnostem s dřevěným koupelnovým nábytkem se můžete vyhnout velmi jednoduše – kupte takový, který je určen přímo do koupelen. Nejenže si tak pojistíte, že vám dlouho vydrží a odolá vodě, ale navíc bude taky funkční.

Od koupelnového nábytku očekáváme především praktičnost, dostatek ukládacího prostoru. Většina výrobců dřevěného koupelnového nábytku proto vyrábí koupelnové skříňky s dostatkem polic, příček nebo zásuvek.

Jakým dřevěným nábytkem vybavit koupelnu?

V každé koupelně potřebujeme uskladnit věci určené k osobní hygieně, popřípadě k úklidu. Pokud máte v koupelně menší prostor, využijte místo pod umyvadlem, kam umístíte dřevěnou umyvadlovou skříňku, do které se vám vejde vše potřebné.

Nad umyvadlo pak rozhodně pověste dřevěnou skříňku se zrcadlem, do níž se schová například kartáček na zuby, pasta nebo kosmetické přípravky.

Velmi praktické jsou také různé dřevěné koupelnové poličky, které se dají různě nastavovat, a můžete do nich naskládat například ručníky.