V oblasti dodávek zemního plynu do domácnosti se v dnešní době pohybuje velká spousta dodavatelů. Někteří jsou více spolehliví, jiní zase méně. Základním faktorem kvalitního dodavatele je, jestli s jeho dodávkou plynu ušetříme. Pokud zjistíte, že byste s jiným dodavatelem mohli za plyn ušetřit nemalé peníze, neváhejte a změňte ho.

Zjistit, kolik ušetříte je velice jednoduché

Téměř všichni dodavatelé, kteří mají nižší ceny než konkurence mají na svých webových stránkách online kalkulátor. S pomocí online kalkulátoru jednoduše spočítáte, kolik za plyn platíte nyní a kolik byste mohli platit s levnějším dodavatelem. Mnohdy jsou tato čísla téměř závratná, protože se nejedná o úsporu v řádech stokorun, ale rozdíl může být i několik tisíc. Tento online kalkulátor naleznete také na srovnatcenyplynu.cz.

Změna dodavatele není složitá

Pokud byte opravdu pomocí online kalkulátoru zjistili, že plyn od konkurenčního dodavatele vás vyjde levněji než u dodavatele stávajícího, nemusíte se bát ke změně přistoupit. Změna dodavatele je jednoduchá. Ve většině případů stačí pouze kontaktovat levnější firmu a ta už zařídí potřebné papírování. Vy si musíte připravit pouze poslední roční vyúčtování za plyn u současného dodavatele, uvést svůj osobní účet a informace o vás. Na základě těchto informací vám nové společnosti připraví novou smlouvu a vaši starou smlouvu sami vypoví. Informace o změně dodavatele můžete nalézt na zemniplyn.cz!

Příklad levného a spolehlivého dodavatele

Dodavatelů, kteří nabízejí levný plyn a všechny tyto popisované služby není mnoho. Jedním z takových distributorů je společnost Optimum Energy s.r.o. Tato firma poskytuje své služby nejen domácnostem, ale také podnikatelům, kteří chtějí ušetřit za dodávku energie a snížit si tak své náklady. Možná, že se právě tato společnost objeví na prvním místě a stane se pro vaši domácnost, respektive firmu nejvýhodnější.

Nebojte se změny. Pokud pro vás bude změna dodavatele zemního plynu znamenat menší finanční výdaje, není o čem přemýšlet.