Stále více dětí postihují alergická onemocnění. Je to asi dáno kvalitou prostředí, ve kterém žijí, používáním antibakteriálních desinfekčních prostředků, při němž nestihnou v raných měsících svůj imunitní systém dostatečně obrnit a může na to mít i kvalita potravin, které děti konzumují.

Přílišná čistota může opravdu vést k tomu, že imunitní systém si nevytvoří dostatek protilátek a pak na alergeny reaguje přehnaným způsobem. To se projeví výsevem kopřivky, rýmou, pálením očí, přičemž tyto jsou asi nejčastější reakce. Pokud zjistíme, že je dítě alergik a prokážeme, co mu způsobuje alergické reakce, je nejlepší se styku s alergeny co možná nejvíce vyhýbat. Ne vždy tomu zabráníme, ale pokud to jen jde, měli bychom dítě co nejméně zatěžovat pobytem v prostředí s alergeny.

Hloubkové čištění by se mělo provádět minimálně dvakrát ročně

Silní pyloví alergici to mívají velmi těžké na jaře v době, kdy všechno začíná kvést. Ve většině případů vadí jedna rostlina nebo několik rostlin, na které je třeba si dát pozor. Je dobré vědět, že alergikům svědčí pohyb venku v bezvětří, po dešti a v době, kdy není příliš horko. A také musíte pamatovat na to, že pyly se do domu dostávají i pomocí větrání, proto se nedoporučuje větrat dlouho při větrném počasí a naopak se doporučuje větrat po dešti, kdy se většina pylů spláchne společně s vodou. Pokud má dítě v jeho pokoji koberec, usazují se v něm pylová zrnka také. Výhodou je, že při pohybu po pokoji se pyl z koberce neuvolňuje do ovzduší, tak jako v případě pevných podlah.

I přes pravidelné vysávání se v koberci pyly usazují v jeho hloubce. Přímo neškodí, ale zůstávají v něm, ať chceme nebo ne. Po čase se do koberce dostane poměrně velké množství těchto pylových zrnek, které vysáváním jen tak neodstraníte, proto je vhodné nechat koberce hloubkově vyčistit. Nachází-li se vaše domácnost v Plzni nebo Praze, objednejte si hloubkové čištění u společností Čištění koberců Praha nebo Čištění koberců Plzeň. Hloubkové čištění je technika, pomocí níž se z koberce odstraní všechny nečistoty, tudíž i všechna pylová zrnka a další alergeny. Díky vyčištění od společnosti Čištění koberců Praha bude žít vaše dítě zase v čistém prostředí, ve kterém ho nebude nic dráždit. Alespoň na určitou chvíli, než se do hloubi koberce znovu usadí další prach a pyly. Potom nezbude nic jiného, než si čištění od společnosti Čištění koberců Praha nebo Plzeň objednat znovu. U silných alergiků by se čištění koberce mohlo opakovat po třech až čtyřech měsících.