Zájem o nové byty či domy v Praze a nejen zde roste. Dříve platilo, že koupit nový byt nebo dům v Praze znamenalo šáhnout hlouběji do kapsy než v případech, kdy jste kupovali nemovitost v jiné části České republiky. Dnes už to ale zcela neplatí. I Praze je totiž možné získat moderní bydlení za zajímavé ceny. Jak je to možné a kde hledat?

Lepší ceny díky developerským společnostem

Na stále zvyšující se poptávku po moderním bydlení v Praze reagují hlavně developerské společnosti.Ty se doslova předhání ve výstavbě i v plánování nových projektů. A právě to je výborná zpráva pro všechny, kdo nové bydlení v Praze hledají. Zvyšuje se totiž i nabídka a tak logicky klesá i cena, za kterou nové byty či domy v Praze seženete.

Rodinné domy

Rodinné domy

Nevyplácí se na nic čekat

Na druhou stranu je ale nutné si uvědomit, že zejména byty a domy na lukrativním místech rychle mizí. Realita je taková, že si je mnoho lidí rezervuje již ve chvíli, kdy je projekt teprve na papíře. Pokud si totiž nový byt nebo dům rezervujete ještě ve stádiu plánování, můžete výrazně ušetřit, protože developerské společnosti dávají při této včasné rezervaci výrazné slevy. Lepší cenu můžete získat i v opačném případě – tedy ve chvíli, kdy již v projektu zbývá jen několik posledních bytů. Na tuto chvíli se ale nevyplácí čekat, protože nabídka může být velice omezená.

Patří mezi nejlepší

Cena nemovitosti se odvíjí nejen od její velikosti, ale i od místa, kde se nachází. Pravdou je, že větší zájem je o byty v lukrativnějších lokalitách. Jsou to například byty Praha 9, protože tato lokalita může nabídnout plnou občanskou vybavenost a  současně i dobré spojení s centrem. Velký zájem je také o byty na prodej Praha 10. Právě tyto jsou k dostání za velice příjemné ceny a to hlavně díky činnosti developerské společnosti Finep, která na tomto území vytvořila velice zajímavé projekty. Rada na závěr – pokud hledáte nové bydlení, obraťte se přímo na developery. Pokud totiž jednáte skrze realitní kancelář, může se nákup prodražit.