Toužíte-li po tom, aby vaše bydlení opět vypadalo jako nové, nevyhnete se pravidelné údržbě. Nejvíce na očích je fasáda, která v průběhu času ztrácí svou původní krásu. Podílí se na tom kombinace anorganických a organických faktorů, jako jsou špína, prach, smog, plíseň a další nečistoty. Pravidelným čištěním dosáhnete trvale pěkného vzhledu a zároveň zajistíte, aby si fasáda udržela své původní vlastnosti. A samozřejmě tím prodloužíte také její životnost.

Čištění fasády však není vždy snadné. Naopak obvykle vyžaduje kvalifikovaný přístup, zkušenosti a špičkovou techniku. Nechcete-li zbytečně ztrácet čas na lešení a s rejžákém v ruce, rovnou se obraťte na profesionály. Jaký má čištění pod jejich taktovkou průběh?

Čištění fasády

Odborníci moc dobře vědí, že při čištění fasád nelze použít jakýkoliv přípravek či technologický postup. Naopak musí vybírat s ohledem na specifika znečištění. Nešetrný a neodborný zásah by mohl fasádu značně poškodit.

Technik si proto nejdříve po zákazníkovi vyžádá jasnou specifikaci problému. Zeptá se vás, proč chcete fasádu vyčistit a jaké nečistoty vám dělají vrásky na čele. Nebudete-li si s odpověďmi vědět rady, nevadí – ve smluveném termínu se dostaví k vám domů a situaci vyhodnotí.

Jakmile bude znát podrobnosti ohledně vaší fasády, seznámí vás s dalším postupem. A až schválíte předběžnou kalkulaci, pustí se do čištění.

Přístup k mytí fasády se může lišit na základě toho, zda jde o znečištění organického či anorganického charakteru. Obvykle se při mytí používá kombinace vhodného čisticího prostředku a vysokotlaké proudu vody.

Jak čistit fasádu již víte, ale možná vám uniklo, jak často je vhodné proces provádět. Specialisté na čištění doporučují mytí povrchu každých pět až osm let, případně častěji dle aktuálního stupně znečištění. Více se dozvíte na www.ars.cz.