Posprejovaná fasáda nebo jiná plocha. Podobné problémy denně řeší desítky až stovky lidí v celé České republice. Přestože vyznavačů subkultury graffiti v poslední dekádě výrazně ubylo, na scéně stále působí dostatek samozvaných umělců, kteří po nocích „vylepšují“ soukromý majetek barvami ze sprejů.

Pokud jste již poškození majetku řešili, pak jistě víte jak moc je čištění náročné. Naštěstí existuje způsob, jak vandalům zatnout tipec a výrazně si usnadnit práci při čištění. Seznamte se s antigraffiti nátěrem!

Odstranění graffiti není snadné

Možná jste se s graffiti setkali jen ve svém sousedství a bojíte se, že si sprejeři napříště vyberou váš majetek. Pak si ovšem nedokážete dost dobře představit, jak je odstranění barev komplikované. Přemalování nic nevyřeší, protože barvy ze sprejů mají tendenci prosvítat. To samé platí také o lihových fixech. A než zkoušet speciální odstraňovače a doufat, že některý z nich zabere a vše naopak nezhorší, je lepší kontaktovat profesionály. Firmy, které se zabývají čištěním povrchů od graffiti, obvykle nabízí také antigraffiti ochranu.

Jak funguje antigraffiti nátěr?

Antigraffiti nátěr má specifické složení, které mu propůjčuje hydrofobní vlastnosti. Díky tomu má minimální nasákavost, nešpiní se a běžné nečistoty lze snadno smýt vodou. Nátěr se aplikujete na novou, čerstvě zrekonstruovanou či vyčištěnou fasádu (po odstranění graffiti), a to do výšky cca 3 metrů. Ochranná vrstva zabraňuje pronikání barev do podkladu a umožňuje mnohem jednodušší čištění.

Cena antigraffiti nátěru není vysoká. Firmy ji obvykle stanovují individuálně s ohledem na typ povrchu a další specifika zakázky.

Chcete-li se na téma odstranění graffiti a antigraffiti nátěru dozvědět více, přečtěte si informace na www.graffiti.cz.