Ceny energií se neustále zvyšují. Nové zdražení nás opět čeká v lednu, takže je nyní ten nejvyšší čas začít jednat. I na energiích totiž můžete ušetřit. Stačí provést vlastně jen několik jednoduchých opatření a kroků a na ročních výdajích za energie můžete ušetřit až tisíce.

Rozhodnutí je pouze na vás – stačí si vlastně jen vybrat

Své výdaje na energie můžete lehce ušetřit správnou volbou dodavatele. Přechodem k jinému dodavateli můžete totiž ušetřit až 8000Kč ročně! Změna dodavatele plynu není žádná složitá věc a vše může proběhnout i přes internet. Na specializovaných internetových stránkách www.ušetřeno.cz si ceny energií jednotlivých dodavatelů můžete porovnat díky kalkulačce a poté se rozhodnout, kterého dodavatele zvolíte.

Vše vyřídíte bez starostí a rychle

V druhém kroku si můžete změnu objednat online – na e-mail vám přijdou všechny materiály a smlouva. Následně vás bude kontaktovat pracovník, který vás seznámí se všemi nutnostmi a dokonce za vás může i všechny náležitosti vyplnit. V dalším kroku podepíšete smlouvu a počkáte, až za vás specialisté vše vyřídí. Nebudete se muset starat ani o vypovězení smlouvy od vašeho stávajícího dodavatele. Nemusíte mít žádné obavy, protože volba dodavatele energií je vaše svobodné právo a váš stávající dodavatel vaše rozhodnutí musí přijmout. Výpovědní lhůta trvá zhruba 3 měsíce, po této době už budete čerpat levnější plyn.

Jakého dodavatele zvolit?

Tato volba záleží pouze na vás. Mezi nejoblíbenější a současně i nejvýhodnější dodavatele patří například Eon. Cena plynu Eon je trvale levnější – tato společnost totiž dodává plyn do domácností i firem v Evropě ale i v Americe a dlouhodobě se snaží nabízet ty nejnižší ceny. Zvolit si můžete například i RWE plyn. Kromě levného plynu nabízí tato společnost i celou řadu různých výhod a bonusů. Získat můžete například slevu na plynové spotřebiče, stavební materiály, dveře a různé spotřební zboží.