Kvalitní zastínění interiéru v dnešní době nepochybně patří téměř k nezbytným součástem domácnosti. Umožňuje nastavení dokonalého světelného komfortu přes den i v místnostech, které by se jinak vlivem slunečního záření mohly přehřívat a ostré slunko by v nich velmi znepříjemňovalo pobyt. Zastínění může chránit i v noci od ostrého svitu pouličních lamp nebo automobilů. I když je nabídka stínění interiéru v současnosti opravdu pestrá, stále v oblibě vedou žaluzie.

Jak vybrat správné žaluzie pro zastínění interiéru?

Ovšem ani kategorie žaluzií nezůstala v dnešní době bez obměny. I v této oblasti už není nabízen pouze jeden druh žaluzií, ale hned několik. Žaluzie již nemusí být součástí interiéru, ale mohou být umístěny v exteriéru. Ovšem interiérové žaluzie se využívají stále nejvíce. Hlavním prvkem každých žaluzií jsou lamely, které se dají nastavovat. Základně se interiérové žaluzie dělí podle umístění lamel na vertikální žaluzie a na horizontální žaluzie. Abyste dokázali správně vybrat druh žaluzií do vašeho interiéru, je důležité o každém druhu být informováni.

Co nabízí horizontální žaluzie?

Horizontální žaluzie nabízí možnost zastínění interiéru, jakou všichni dobře známe. Lamely jsou vodorovně v okně nebo v prosklené ploše, kterou je třeba zastínit. Výhodou tohoto druhu žaluzií je rychlost jejich instalace, velmi přijatelná cena a nutnost minimální údržby. V dnešní době a u kvalitních prodejců dostanete na výběr z mnoha druhů horizontálních žaluzií. Základem jsou samozřejmě hliníkové žaluzie v mnoha povrchových úpravách, ale vybírat můžete také dřevěné nebo bambusové druhy žaluzií.

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie

Co nabízí vertikální žaluzie?

Vertikální žaluzie se staly u nás více rozšířené až v posledních několika letech. Jejich obliba však výrazně stoupá. Jsou ideální pro zastínění velkých prosklených ploch, kde ještě doladí design interiéru. Nejprve se nejvíce využívaly v kancelářích a komerčních prostorách, ale postupně se rozšiřují i do domácností. Vybírat můžete z mnoha druhů a velikostí lamel i způsobu jejich zavěšení. Opět raději vybírejte u kvalitních prodejců, kteří vám mohou nabídnout široký sortiment kvalitních žaluzií.

Jedním z největších prodejců horizontálních i vertikálních žaluzií na našem trhu je společnost Sundrape.s.r.o. Ta vám v oblasti zastínění nabízí velké množství vysoce kvalitních výrobků, ze kterých si můžete vybrat ten pravý pro svůj interiér.