Jak vymalovat dětský pokoj? Vesele a hravě. Je to dnes velmi jednoduché. Nevíte si rady? My ano! Podívejte se, jak na to!

Vymalování pokojů nikdy nebylo snazší – máme na výběr množství barev, technologií. Proto se nebojte popustit uzdu své fantazii, především pokud jde o vymalování dětského pokoje.

Jak vymalovat dětský pokoj: Barvy

Dětský pokoj by měl být barevný a veselý. Jenže jakou barvu pro vymalování dětského pokoje vybrat? Určitě nemusíme zůstat u genderové rozlišení modrá a růžová (červená). Velmi příjemná je žlutá nebo pomerančová barva (pozor, oranžová ale podporuje chuť k jídlu). Pěkně vypadá také zelená – třeba v kombinaci s bílou, hnědou nebo fialovou. Pokud je vaše dítě větší, určitě výběr barvy pro vymalování dětského pokoje zkonzultujte s ním.

Jak vymalovat dětský pokoj: Techniky

Není nutné vymalovat dětský pokoj barevně od shora dolů. Třeba výklenek nebo jedna ze stěn mohou zůstat bílé. Stejně tak i strop. Barevně také můžete odlišit různé zóny v dětském pokoji (na spaní, k odpočinku, ke studiu). Pro vymalování barvou použijte určitě váleček – jde to s ním snadno a zapojit do celého procesu výmalby můžete také vašeho potomka.

Zajímavou technikou, kterou oceníte při malování dětského pokoje, je houbičková metoda. Houbičku namočte do barvy, vymačkejte a můžete s ní různě „tečkovat“ po stěně.

K vytvoření různých motivů a obrazců na stěně vám pomohou speciální šablony – přiložíte je na zeď a přejedete přes ně barvou. Šablony se dají koupit, ale můžete si je také sami vyrobit podle své fantazie.

Jak vymalovat dětský pokoj a obrázky

Do dětského pokoje se hodí také různé samolepící tapety. Dají se koupit černobílé i barevné a samozřejmě různé motivy – květiny, geometrické obrazce atd. Takové samolepící tapety skvěle oživí různá zákoutí dětského pokoje a pomohou třeba odlišit odpočinkovou část od studijní.