Polévky by rozhodně měly do našeho jídelníčku patřit. Ne nadarmo se říká, že: Polévka je grunt! Aby ne, pokud uvaříte opravdu dobrou polévku, může pro vás i vaše děti být cenným zdrojem živin. Dochází vám inspirace? Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept? Nebo s vařením polévek teprve začínáte? Nepřestávejte číst dál. V tomto článku najdete cenné rady, jak polévku uvařit dokonale a podíváme se i na několik osvědčených receptů.

Zapomeňte na náhražky

Jestliže chcete docílit perfektní chuti, neměli byste se při přípravě polévky uchylovat k použití různých dochucovadel. Určitě má lepší chuť vývar klasický, než vývar z kostky, lépe chutná polévka dochucená bylinkami, než polévkovým kořením apod. Buďte poctiví, odrazí se to na chuti. Navíc – připravit vývar není žádná věda. Stačí dát do hrnce vodu, maso a zeleninu a pomalu vařit minimálně hodinku. Že nemáte pokaždé čas? Nevadí – poctivý vývar si můžete uvařit do zásoby a nechat si ho zmrazit.

Jakou polévku si uvařit?

Pokud si rádi pochutnáte na vydatné polévce, měla by vaší volbou být fazolová polévka. Snadno ji uvaří i začátečníci. TIP – pokud do ní přidáte trochu opražené slaniny, bude chutnat ještě lépe. Naším druhým tipem je tato lahodná cibulová polévka od babičky. Pochutnají si na ní i děti. Jestliže nechcete s polévkou ztrácet čas, nemusíte. Uvaříte ji třeba i do 20 minut. Jak? Stačí si například cca 3 minuty povařit brokolici, přidat k ní koření, rozmixovat ve smetaně a polévka je na světe. Stejně postupujte i v případě, kdy si chcete uvařit polévku pórkovou, mrkvovou, květákovou apod.

Pohrajte si s ní!

Zejména vydatné polévky mohou někdy nahradit celý oběd, nebo si je můžete dát k večeři. V tomto případě doporučujeme si s polévkou pohrát a připravit k ní ještě přílohu v podobě domácího pečiva. V tom vám skvěle pomůže domácí pekárna.