Kámen je tradičním stavebním prvkem, který je užíván po staletí. Nebaví vás umělé materiály, kterých je všude plno? Vyzkoušejte kamenné obklady do interiéru! Budete překvapeni, jaké zázraky dokážou.

Kamenné obklady: Kam s nimi v interiéru

Kam v interiéru s kamennými obklady? Jejich uplatnění je široké. Můžete jimi obložit krb nebo jen část zdi a vykouzlit tak jedinečnou atmosféru. Kamenné obklady se také používají k obložení oken nebo dveří. Kamenné obklady využijete i v koupelnách, halách nebo na WC, kde mohou nahradit studené dlaždičky.

Jaké kamenné obklady do interiéru

Kamenné obklady do interiéru můžete vybírat ze dvou základních skupin: Existují obklady hrubě opracované, které působí přirozeně a interiéru dají přírodní a tradičnější vzhled, a obklady leštěné. Vybírat můžete také z různých rozměrů kamenných obkladů do interiéru. Velmi zajímavě vypadají obklady nepravidelných tvarů.

Materiál kamenných obkladů do interiéru

Kamenné obklady do interiéru jsou většinou vyrobeny z leštěné žuly, která je charakteristická dlouhou životností, odolnosti a jednoduchou údržbou. Kamenné obklady ze žuly se hodí například na koupelnové desky, obložení parapetů, krbů, využijete je i na interiérové dlažby.

Mramor je dalším materiálem, z něhož se vyrábí kamenné obklady do interiérů. Ovšem pozor! Mramor nepoužívejte na pracovní desky v kuchyni nebo jako obklad konferenčních či jídelních stolů. Velmi špatně se z něho totiž odstraňují fleky a skvrny (např. po kávě či červeném vínu). Romanticky budou mramorové obklady vypadat v koupelně.

Oblíbené jsou také kamenné obklady interiéru vyrobené z drceného mramoru a barevného křemičitého písku. Takovému obkladu se říká pravý umělý kámen a je typický odolností proti mrazu a povětrnostním vlivům, takže ho využijete i pro obklady v exteriérech.