Za elektřinu můžete ušetřit nastavením nočního proudu neboli nízkého tarifu. Co je to nízký tarif a kdy běží?

Co je to nízký tarif

Budeme-li mluvit o nižší ceně za elektřinu, setkáme se s pojmy nízký tarif či noční proud. Jde o synonyma. Správným terminologickým označením je nízký tarif, ale kvůli tomu, že platí hlavně ve večerních a nočních hodinách, se setkáme s označením noční proud.

Nízký tarif získáte, pokud si vyberete ze dvoutarifních sazeb, což znamená, že se vám bude během dne střídat nízký a vysoký tarif podle hodin.

Časy nočního proudu

Časy nočního proudu se odvíjí od toho, jakou sazbu využíváte. Zajímá vás, jak je možné přepínání mezi nízký a vysokým tarifem?  Je to jednoduché. Musíte mít technické zařízení – hromadné dálkové ovládání, které časy řídí.

Nastavili jste si nízký a vysoký tarif od E.ON a nejste si jisti, v jaký čas se zapíná nízký tarif? Čas zapnutí nízkého tarifu E.ON si snadno zjistíte.

Nejdříve zjistíte svůj kód přijímače hromadného dálkového ovládání (HDO). Právě tyto kódy umožňují přepínání mezi jednotlivými tarify.

Víte-li už svůj kód, stačí vyplnit na internetových stránkách společnosti E.ON on-line formulář a s HDO kódem a hned se dozvíte aktuální přehled časů pro vaše odběrné místo. Je to jednoduché a díky nízkým tarifům ušetříte mnohé finance na elektřině, zvlášť pokud ji využíváte kromě spotřebičů i na ohřev či vytápění.

Vytápění elektřinou

Vytápění elektřinou je oblíbené pro svou snadnou dostupnost, jednoduchost, bezúdržbovost a celkový komfort, v rámci kterého se nebudete muset o nic starat. Vytápění elektřinou je sice dražší, ale díky nízkému tarifu můžete mnohé peníze ušetřit. Vytápění elektřinou lze zajistit prostřednictvím tepelných čerpadel (ekonomicky nejefektivnější), akumulačními kamny či přímotopy.