Bolestmi zad trpí ¾ dospělých Čechů a 1 z 5 neschopenek vystaví lékaři právě kvůli těmto problémům. První radu, kterou od lékaře uslyšíte, je, ať si koupíte novou kvalitní matraci nebo ať začnete cvičit. Obě vám pomůžou, možná však existuje ještě jednodušší řešení.

Pokud vás trápí zejména bolesti krční páteře, může vaše problémy vyřešit anatomický polštář. Ten seženete za zlomek ceny nové matrace.

Fakta o krční páteři:

nejpohyblivější část páteře,

nejnamáhanější část páteře,

Anatomický polštář

Krční páteři škodí zírání do papírů

V průběhu vývoje se páteř člověka napřímila a úkolem krční části se stalo udržet hlavu vzpřímenou. Člověk se může dívat dobře dívat vpřed a vidí včas predátory. Problém je v tom, že se změnila náplň lidské práce.

Lidé se už tolik nedívají vpřed, ale často celé hodiny koukají do papírů na stole. Krční páteř však není pro dlouhodobý předklon správně přizpůsobená. Proto je nutné jí dopřát alespoň ve spánku dostatečnou relaxaci.

Spánek

Ideální volbou jsou speciální anatomické polštáře. Jak už napovídá název, jsou navrženy tak, aby krční páteř udržely v přirozené poloze. Šíjové svalstvo může celou noc relaxovat a ráno se probudíte odpočinutí a fit.

Materiály anatomických polštářů

1. Líná pěna se vám přizpůsobí

Polštáře z viskoelastické pěny, které se lidově říká líná pěna, už mají zástupy svých oddaných fanoušků. Materiál vlivem lidského tepla povolí a přesně okopíruje tvar vaší hlavy. Díky tomu si budete připadat jako v bavlnce.

2. S kokosovou pěnou se budete cítit jako v tropickém ráji

Dalším kvalitním materiálem je měkká a vysoce elastická kokosová pěna. Jádro polštáře je vyrobené z přírodních surovin na vodní bázi a z extraktu z kokosových ořechů. Večer vás navíc ukolébá jemná kokosová vůně.

3. Viscolatexová pěna kombinuje 2 materiály

Latex je tvarově stálý a líná pěna se krásně přizpůsobí. Právě tyto 2 skvělé vlastnosti v sobě kombinují polštáře z viscolatexové pěny. Váš spánek bude maximálně pohodlný.

Zbavte se bolestí krční páteře

Nepolykejte prášky proti bolesti a raději se rovnou vyspěte dorůžova. Kupte si anatomický polštář z moderních materiálů a spánek se stane rajským zážitkem.

Vyzkoušejte třeba polštář z líné pěny s mikrokapslemi aloe vera. Tato léčivá rostlina je zvlášť prospěšná na pleť. Další variantou je polštář s přírodními oleji ze sóji.