Najít a vybrat kvalitního výrobce dřevěných hranolů pro realizaci dřevostavby nebo střešní a stropní konstrukce není jednoduché. Výrobce musí nabízet kompletní sortiment hranolů pro všechny typy konstrukcí, nejen vybrané rozměry. Musí být také vyrobeny z pevného materiálu za pomoci prověřených technologií. Přesně tyto parametry splňují KVH hranoly.

Co jsou KVH hranoly?

Pod pojmem KVH hranoly se nachází sušené hoblované hranoly z velmi kvalitního dřeva s vysokými mechanicko-fyzikálními vlastnostmi. KVH hranoly jsou vyráběny z jehličnatých dřevin, především pak ze smrku. KVH jsou vyráběny v mnoha průměrech a délkách. Díky velké rozmanitosti druhů a vysoké pevnosti materiálu můžete KVH využít pro výstavbu dřevostaveb, krovů a mnoho dalších dřevěných stavebních konstrukcí.

KVH hranoly najdou své využití téměř všude

Využití hranolů KVH při výstavbě ze dřeva je velmi široké. Jejich využití naleznete všude tam, kde potřebujete dosáhnout vysoké stability a estetické dokonalosti. Největší využití naleznou Hranoly KVH u architektonicky náročné konstrukce střech a viditelné konstrukce stropu. Ovšem tady jejich využití zdaleka nekončí. Z KVH můžete bez problémů postavit jakoukoli masivní stavbu ze dřeva, honosný dřevěný srub nebo je využít pro výstavbu průmyslových montovaných domů.

Proč využít právě hranoly KVH?

Důvodů k využití hranolů KVH pro stavbu je hned několik. Jedná se o konstrukční dřevo spojované na cinkové ozuby. Takto vyrobené dřevo je stabilní a rozměrově stálé s vlhkostí pouze 15%. Na těchto hranolech jsou vyspravené suky, dřevo je bez velkých smolníků a poté je čistě čtyřstranně hoblováno a fazetováno. Díky lepení polyuretanovým lepidlem bez rozpouštědel jsou KVH hranoly zdravotně nezávadné. Díky použité technologii se také jedná o levnější variantu, než v případě klasického konstrukčního dřeva.