Už jste slyšeli o konvektomatu? O co jde a jak vám může pomoci v kuchyni? Je konvektomat vhodný také pro vaši domácnost?

Konvektomat: Co to je?

Konvektomat je multifunkční kuchyňský přístroj určený pro přípravu pokrmů prostřednictvím páry. Jde v podstatě o parní troubu. Běžně je konvektomat využíván profesionály v restauracích a nyní si ho můžete dopřát také do vaší domácnosti.

Když budete hledat vhodný konvektomat pro vaši domácnost, setkáte se buď s konvektomatem bojlerovým nebo nástřikovým. Domácnosti většinou dávají přednost konvektomatu bojlerovému, který obsahuje zařízení, jež vyrábí páru.

Konvektomat a výhody

Proč byste si do domácnosti měli pořídit konvektomat? Ušetří vám práci s přípravou pokrmů a navíc budete vařit zdravě – konvektomat totiž při přípravě pokrmů využívá páru, a proto v jídle nezničí důležité vitamíny a minerály, jež se ztratí při konvenčním vaření.

A nejen to, pokrmy připravené v domácím konvektomatu si uchovají chuť, což ocení celá vaše rodina. Zelenina uvařená v konvektomatu pro domácnosti si zachová nejen chuť, ale také barvu a strukturu – prostě nebude rozblemcaná a uvidíte, že si ji i děti dají s chutí.

Co je důležité, pro vaření v konvektomatu pro domácnosti nepotřebujete žádný tuk. Vaření v páře je v tomto ohledu bezkonkurenční. Hospodyňky určitě ocení, že v konvektomatu je možné i zavařovat nebo v něm nechat vykynout těsto.

Konvektomat pro domácnosti a cena

Cena konvektomatu pro domácnosti není nijak vysoká. Koupíte ho kolem 2 000 korun (záleží samozřejmě na funkcích, značce atd.). Samozřejmě cena profesionálních konvektomatů je mnohem vyšší a pohybuje se v řádech desítek až sta tisíců korun.

Nevíte si rady, co v konvektomatu vařit? Zkuste pro začátek třeba lososa a zeleninu. Uvidíte, že tomu rozdílu snad ani nebudete věřit. A další recepty, které v konvektoru pro domácnosti využijete, najdete určitě na internetu.