Přestavujete podkroví na obytný prostor? Chcete zde kromě ložnice nebo dětského pokoje zařídit také koupelnu? Jde to! Jak na koupelnu v podkroví? Nechte se inspirovat!

Podkroví už dávno neslouží jen k ukládání nepotřebných věcí, jako tomu bylo kdysi. Stále častěji podkroví přestavujeme na obytný prostor – zpravidla si zde zařizujeme ložnice, dětské pokoje nebo pokoje pro hosty.

Koupelna v podkroví je praktická

I proto v podkroví oceníme koupelnu nebo WC, abychom nemuseli běhat po schodech sem a tam. Koupelna v podkroví je prostě praktická. Večer si vyčistíte zuby, opláchnete obličej a můžete jít rovnou do postele.

Budujeme koupelnu v podkroví

Podkroví je specifický prostor. Při jeho přestavbě musíme vše dobře vyměřit a naplánovat. To platí i v případě budování koupelny v podkroví. Pozornost věnujte šikmým stropům, které budou ovlivňovat rozmístění vany, sprchového koutu i WC (vždy by měly poskytovat dostatek prostoru nad hlavou, abyste se do ní neudeřili).

Koupelna v podkroví: Vana nebo sprcha?

Výrobci sprchových koutů pamatují i na koupelny v podkroví, a proto na trhu najdete i takové, které jsou upraveny pro specifické podmínky podkroví. V koupelně v podkroví je ovšem přece jen výhodnější vana, protože můžete použít běžnou vanu určenou pro klasické koupelny.

Součástí každé koupelny je pochopitelně umyvadlo. Naštěstí je dnes velký výběr umyvadel nejrůznějších rozměrů. Dbejte však na to, abyste nad hlavou měli vždy dostatek místa. Prostor pod umyvadlem je vhodné využít jako úložný – do umyvadlové skříňky pohodlně uložíte ručníky nebo náhradní mýdlo a budete je mít vždy po ruce.

Koupelna v podkroví je romantická

Podkroví je samo o sobě trochu tajuplné a romantické místo. Koupelna v podkroví je sice trochu složitější na vybudování, ale vaše úsilí bude stát za to. Romantický nádech koupelny v podkroví umocní také vhodně zvolená barva obkladových dlaždic. Zkuste například levandulovou v netradiční kombinaci s hnědou nebo zelenou.

Nezapomeňte ani na různé doplňky, jako jsou například svíčky, které vykouzlí ve vaší koupelně v podkroví vždy tu správnou atmosféru.