V koupelně zpravidla začínáme a končíme svůj den. Nejde jen o místo určené k osobní hygieně, ale často zde také relaxujeme. Budete předělávat nebo budovat novou koupelnu? Pak se nechte inspirovat posledními trendy.

Do koupelny sprchový kout, nebo vanu?

Jde o věčný spor. Vana i sprchový kout mají své výhody i nevýhody. Je skvělé, pokud se doma shodnete a jednomyslně si vyberete vanu, protože dáváte přednost relaxačním koupelím. Konflikt ale nastává, pokud část vaší domácnosti preferuje sprchování a část relaxační koupele. Jednoduché rozhřešení neexistuje.

Do menších koupelen se hodí spíše sprchový kout, který nezabere tolik místa. Využít můžete například ten se zvýšenou vaničkou, která poslouží například k pohodlnému koupání dětí. Do větších prostor naopak zvažte instalaci vany v kombinaci se sprchovým koutem, která uspokojí potřebu rychlého sprchování i relaxační koupele.

Zajímavé jsou také různé retro a designové vany – například ve tvaru dřevěných necek nebo vany na nožičkách, které připomínají doby dávno minulé. Jejich cena se však většinou pohybuje v řádu desetitisíců.

Koupelny v různém stylu

Než začnete koupelnu zařizovat, rozmyslete si, zda zvolíte inspiraci některým z mnoha stylů (současná doba je opravdu otevřená různým směrům a záleží hlavně na vašich preferencích).

Oblíbené jsou například koupelny v rustikálním stylu nebo koupelny a lá Provence, kde bude dominantní fialová barva a motivy levandule. Čistě, ale možná poněkud studeně působí koupelny inspirované ultra moderním stylem, kde dominují jasné a strohé linie.

Inspirace pro koupelnový nábytek a doplňky

V žádné koupelně nesmí chybět nábytek a úložné prostory. Využijte i to nejmenší místečko. Klasikou již jsou stolky pod umyvadlem, kam pohodlně schováte kosmetiku, ručníky i další koupelnové nezbytnosti.

Oblíbené jsou také různé regály, kde můžete vyskládat ručníky, župany a další prádlo. Doplnit je můžete pestrobarevnými košíky, kam ukryjete třeba zásobu mýdel, fén na vlasy a další důležité maličkosti.

Každou koupelnu rozhodně oživí různé doplňky, jako jsou koupelnové koberečky, svíčky, vonné tyčinky, kameny a mušle z dovolené nebo plovoucí kachničky. Vyberte si své doplňky podle vkusu a dejte své koupelně nezapomenutelný nádech.