Toužíte po krbu, ale představu romantické relaxace u hořícího ohně jste zavrhli, protože bydlíte v panelovém bytě? Krb si nyní můžete užít i bez toho aniž byste měli komín a zásobu dřeva. Krby na biolíh jsou opravdovým hitem a užijete je v bytě i v kanceláři.

Krby na biolíh nepotřebují komín

Krby na biolíh nebo bio krby nepotřebují komín ani dřevo, a přesto v nich hoří oheň. Jak je to možné? V krbu na biolíh je spalován biolíh, který je upraven tak, že evokuje hoření dřeva. Plamen je opravdu věrohodný a při troše fantazie si můžete představit, že jste v horské chatě nebo na chalupě a prostě relaxovat. Jediné, co krby na biolíh neumí, je napodobit praskání hořícího dřeva.

Spalováním biolíhu ovšem vznikají zplodiny (oxid uhličitý a pára), zvláště pak pokud plamen hoří dlouho. Proto byste neměli zapomínat místnost, kde je krb na biolíh čas od času vyvětrat.

Krby na biolíh byt nevytopí

Zapomeňte také na to, že krbem na biolíh vytopíte byt nebo dům. To sice možné není, ale i krb na biolíh přece jen nějaké teplo vydává, proto se u něj můžete alespoň ohřát.

Krby na biolíh tedy nelze považovat za náhradu topení. Jde ale o zajímavý dekorační prvek, který oživí interiér každého bytu. Krby na biolíh se může stát zajímavou dominantou v obývacím pokoji nebo v ložnici. Umístit je můžete třeba tam, kde běžně stává televize. Hořící plamen působí uklidňujícím dojmem a určitě nekazí oči tak jako sledování televize.

Krby na biolíh jsou variabilní

Když stavíte klasický krb, dá to pořádně zabrat, všude je plno nepořádku. Krby na biolíh mají ještě jednu výhodu oproti běžným krbům. Jejich instalace je vskutku nenáročná. Zjednodušeně řečeno, krb na biolíh si přivezete z obchodu, postavíte ho na vybrané místo a „topíte.“

Skvělé je, že krby na biolíh můžete přemístit, kam se vám zachce. Jednou si můžete hořící oheň užít v ložnici, jindy v obývacím pokoji.