Koupili jste byt v podkroví? Nebo si v domě rodičů přestavujete podkroví na obytný prostor? Jak vyřešit kuchyni v podkroví? Je to trochu náročnější, ale jde to! Podívejte se!

Podkroví skýtá zajímavou možnost bydlení. Je samo o sobě útulné a ve většině případů nabízí krásný výhled. Poslední dobou podkrovní bydlení vyhledávají především mladé páry nebo singles, jejichž nároky na prostor nejsou tak velké jako u rodin s dětmi.

Kuchyně v podkroví a prostor

Samozřejmě se musíme v první řadě smířit s tím, že podkroví neposkytuje prostor, na který jsme zvyklý v běžných bytech. Na to je třeba myslet i při zařizování kuchyně v podkroví. Při plánování kuchyňské linky a rozmístění spotřebičů si dopředu rozmyslete, kam co přijde, abyste tomu uzpůsobili rozvody vody, popř. plynu a napojení digestoře.

Podkroví nabízí zajímavé architektonické řešení – nejde prostě o uniformní panelový byt, kde je vše předem jasně dané. Proto zapojte při zařizování kuchyně v podkroví fantazii a nebojte se experimentovat. Vhodné je také poradit se s architektem – na konečném řešení vaší nové kuchyně v podkroví to bude zcela jistě znát.

Kuchyně v podkroví a materiál kuchyňské linky

Jestliže přestavujete staré podkroví, kde jsou například dochované původní historické trámy, měli byste tomu přizpůsobit i vzezření celého bytu. Také kuchyně v podkroví by v tomto případě měla být vyrobena z přírodního materiálu – ideální je pochopitelně dřevo. A nemusí jít jen o zdobné vyřezávané (a možná trochu kýčovité kuchyňské linky).

V moderně řešeném podkroví pak můžete sáhnout po moderních kuchyňských linkách, které se dnes vyrábí z různých materiálů, jsou dostupné v řadě barev a designu.

Kuchyně v podkroví a rozměry

Před nákupem kuchyně v podkroví si vše pečlivě změřte. Zkuste si vytipovat obchody, které se specializují přímo na kuchyně v podkroví.

Ještě lepším, i když dražším, řešením je pak samozřejmě výroba kuchyňské linky na míru. Vyhnete se pak tomu, že vám skříňka nebude dobře pasovat pod trámy a navíc můžete zajímavě využít doslova každé místečko ve vaší kuchyni v podkroví.