Čas od času se v poštovních stránkách objevují letáky s akční slevou na obývací stěnu. Není výjimkou, že ji pak koupíte za směšnou částku. Levné obývací stěny mají ovšem také řadu nevýhod – mezi nimi vyniká krátká životnost. I proto se stále častěji poohlížíme po luxusních obývacích stěnách.

Luxusní obývací stěna versus levná obývací stěna

Jaké jsou výhody luxusních obývacích stěn? Především je třeba říci, že luxusní obývací stěny se vyrábí z kvalitních materiálů, které splňují náročná kritéria. Materiál a způsob výroby pak zaručují, že nábytek opravdu dlouho vydrží, nebude se rychle opotřebovávat. Kvalita prostě v tomto případě vítězí nad levnou kvantitou. Vezměme třeba v úvahu i to, že nábytek našim prarodičům vydržel celý život a často se z těchto kousků, které mají již historickou cenu, můžeme radovat i dnes.

Luxusní obývací stěny opět v módě

Vzdušný nábytek do obývacího pokoje v podobě několika polic a stolku na televizi má jistě něco do sebe, ale popravdě se hodí spíše pro mladší generace, do studentských nebo mládeneckých bytů. Pokud zařizujete obývací pokoj, který bude sloužit pro celou rodinu a má něco vydržet, vyplatí se bezesporu investovat do kvalitní a luxusní obývací stěny.

Není hned nutné představovat si obývací stěny z dob normalizace, které se vyráběly v sériích, a všichni pak měli doma tu samou obývací stěnu. Dnes je naštěstí nabídka trhu široká, proto si můžete dovolit být originální.

Podívejte se také na článek jak vyčistit koberec.

Variabilita a nosnost luxusních obývacích stěn

Navíc většina obývacích luxusních stěn nabízí variabilitu. To znamená, že ji můžete různě přestavovat, že vás přestane bavit její uspořádání. Možná vás časem přestane bavit sledovat televizi a stane se z vás vášnivý sběratel knih – luxusní obývací stěna vám jistě nabídne dostatek prostorů pro uložení vaší knižní sbírky.

Možná se místo knih rozhodnete umístit na obývací stěnu hi-fi soustavu. Tak v tomto případě oceníte další výhodu luxusních obývacích stěn, kterou je nosnost. Kvalitní nábytek prostě vydrží mnohem víc než slaboučké police levných obývacích stěn.