Chladný podzim opět zaklepal na dveře a vy budete pomalu zazimovávat vaši rekreační chalupu. Bude potřeba vypustit a uzavřít vodu, aby v zimě nezamrzla, vypnout přívod elektřiny a udělat spoustu dalších nezbytných opatření.

Bohužel, čemu příliš nezabráníte, je návštěva nezvaných hostí. Můžete mít sice chalupu zabezpečenou jako nedobytný hrad, ale někdy si stejně nenechavé ruce nezvaných hostů najdou do něho cestu. Pak samozřejmě máte problémy se zcizením těch několika cenností, které jste v chalupě měli. Spíše vás ale rmoutí, že k překonání vstupu do stavby vylomili zloději zámek a zničili dveře.

Co všechno lze majetkovým pojištěním pojistit?

Pokud už dojde k pojistné události, je pozdě bycha honit, že by bylo lepší si nemovitost pojistit. Jestliže jste tak neučinili dříve, pak v tento moment je už pozdě. Tyto záležitosti je nutné řešit dopředu s předstihem. Naštěstí majetkové pojištění patří k těm, která jsou oblíbenější oproti pojištění životnímu.

Lidé si raději pojistí svůj majetek než život, což je pochopitelně škoda. Pojistit si tak můžete rodinný dům maximálně s dvěma byty, rekreační stavbu, byt v osobním vlastnictví, nemovitost ve stavbě i trvale obývanou nebo rekreační domácnost. Pojištění sjednáte i pro budovy, kde je do 1/2 obytné plochy prováděná podnikatelská činnost.

Proč je dobré mít sjednané pojištění občanské odpovědnosti?

Někdy se vám může stát, že neúmyslně způsobíte škodu na cizím majetku – třeba rozbijete sklo u dveří sousedova bytu. Pokud budete mít sjednané pojištění odpovědnosti za škodu, pak ho můžete využít. V opačném případě uhradíte celou škodu v plné výši z vlastní kapsy.

Při sjednání pojištění Bezpečný domov PLUS máte toto pojištění dokonce zdarma. Navíc se můžete ještě připojistit, pokud vlastníte psa. Ono se to totiž také občas hodí být připravený na každou situaci.