Blíží se jaro. Je čas na změnu a oživení našich příbytků, abychom se v nich opravdu cítili dobře. Jak začít? Co třeba vymalováním bytu? Hledáte inspiraci, jak byt vymalovat? Přinášíme několik neotřelých nápadů.

Malování bytu máme často spojené s náročným uklízením, které po vymalování následuje. Pokud se ale na malování bytu dobře připravíte, ušetříte si spoustu práce a budete se moct jen radovat s dokončené práce a nového interiéru.

Takže se vybavte dostatečným množství igelitu, kterým zakryjete nábytek, na podlahu položte kartony, parapety, rámy oken a vypínače oblepte speciální páskou.

Malování bytu: Inspirace aneb jakou barvu vybrat

Opravdu chcete znovu byt vymalovat jen bílou? Je to sice klasika, ale trochu nudná! Nebojte se sáhnout po barvách. Ovšem pozor na to, jakou barvu pro malování zvolíte. Barvy jsou mocné a je odborníky prokázáno, že ovlivňují naši psychiku.

Módním hitem tohoto roku je námořnická modř, tu si ovšem nedávejte do ložnice nebo obývacího pokoje. Modrá barva je studená, proto by vám tam mohla být zima. Námořnickou modř ovšem užijete docela dobře v koupelně. Do obývacího pokoje zvolte pastelové barvy – například některý z odstínů žluté nebo zelené, které navozují pocit klidu a harmonie.

Módní záležitostí je stále hnědá barva – jde o barvu přírody, která nám pomůže cítit se pohodově a v bezpečí. Hnědou zkuste zkombinovat netradičně třeba s levandulovou. Pokud sáhnete po hnědé, vymalujte s ní pouze jednu stěnu v místnosti, jinak bude prostor působit příliš tmavě.

Inspirace v malování bytu: Každý pokoj jinou barvou?

Možná váháte nad tím, zda vymalovat každou místnost v bytě jinou barvou nebo všechny stejně. Inspirativní je, pokud každou místnost v bytě bude působit jinak. Můžete je pak střídat podle nálady. Žlutá barva v kuchyni podpoří vaši fantazii při vaření. Ovšem žlutě vymalované pracovna zase bude skvěle působit na vaši paměť. Do ložnice se hodí smyslnější barvy, jako je například fialová nebo červená – ovšem s tou bychom to neměli přehánět, protože může působit agresivně.