Markýzy jsou druhem stínícího prvku, který se stává stále oblíbenější. Touha po kvalitním stínu je stále větší a právě markýzy dokáží stín spolehlivě vytvořit. Dokonce mohou plnit dvě funkce najednou. Mohou vytvořit stín nad terasami nebo nad balkony a zpříjemnit tak posezení a odpočinek na zahradě. Pokud jsou markýzy umístěny nad okny, může jejich roztažení také zabraňovat přehřívání interiéru a pronikání ostrého světla do interiéru.

Jaké jsou nejvyužívanější typy?

Markýza

Markýza

Nejznámějším druhem markýz jsou klasické výsuvné markýzy. Roztahování a stahování markýzy je zajištěno jednoduchým mechanismem. Roztahování a stahování je zajištěno díky teleskopickým kloubovým ramenům, na kterých je látka. Využívány mohou být u rodinných domů i v komerčním sektoru (zahrádky kaváren, prostory před prodejnou). Menší rozměry markýz se obejdou bez nosného profilu. Na velké rozměry stínící plochy je třeba již nosný profil aplikovat.

Látka se může zasouvat do kazety nebo být volně rolována bez ochrany

Prostor pod markýzou může být zastíněn díky látce, která se na kloubech roztahuje. Ta může být vyrobena z různých materiálů. Podle kvality látky se odvozuje kvalita celé markýzy. Všechny druhy látky by měly být odolné proti UV záření i proti působení povětrnostních vlivů. Ovšem látka může být ve srolovaném stavu proti působení vnějších vlivů také chráněna. Ochranu mohou poskytovat kazety, do kterých se látka sroluje. Těmto typům markýz se proto říká kazetové markýzy.

Unoal s.r.o. nabízí v oblasti markýz nepřeberný výběr

Společnost Unoal s.r.o. patří na našem trhu mezi přední firmy, které se zabývají prodejem stínící techniky. Podstatnou část nabídky tvoří právě markýzy, které jsou zastoupeny v několika kategoriích. Kategorie markýz jsou rozděleny podle technologie vysouvání a v každé kategorii je na výběr z mnoha odlišných markýz. Výjimkou nejsou například ani terasové markýzy a ostatní netradiční druhy markýz.