Koberce jsou skvělým lapačem prachu a nečistot, což je důvod, proč jsou doporučovány především alergikům. Aby mohl koberec fungovat jako pohlcovač prachu a nečistot permanentně, je nutné jej pravidelně vysávat. Klasické domácí suché vysávání je doporučováno 2x týdně, hloubkové mokré čištění by mělo být provedeno minimálně jednou ročně. Pouze díky hloubkovému čištění lze odstranit hloubkové usazeniny z koberce či čalounění. Mokré čištění je jinak známo také jako čištění extrakční, kdy je na čištěný povrch pod tlakem nastřikováno čisticí medium a nečistoty jsou okamžitě odsávány do sběrné nádoby. Koberec tedy není dlouhodobě promáčen a netvoří se na něm vlny.

Čistící směs neproniká do podkladové vrstvy koberce a čistí pouze vrstvy, kde jsou usazeny nečistoty. Čisticí prostředek má díky svým alkalickým vlastnostem okamžitý čistící účinek a lze jej bez problémů odsát z koberce ihned po nástřiku. Kvalitní turbína ve stroji je schopna díky vysokému sacímu výkonu odstranit nečistoty hloubkově a dosáhnete tak čistícího výsledku, kterého byste při domácím čištění svépomocí nikdy nedosáhli.

Čistící stroj je možno také zapůjčit, kdy cena za zapůjčení na 24 hodin se pohybuje do 500,-Kč. Jednou z firem, které stroje zapůjčují je například firma čištění koberců Brno, která služby čištění a zapůjčování strojů realizuje v Brně a okolí do 60 km. Kromě levného čištění koberců a čalounění jejich portfolio zahrnuje také službu mytí oken Brno, či bezplatné poradenství ohledně čištění. Pokud tedy máte jakékoliv dotazy týkající se čištění koberců nebo čalounění, neváhejte je pro profesionální radu kontaktovat.

Pokud se rozhodnete stroj zapůjčit, vždy se dotazujte na značku a kvalitu čisticího prostředku, který Vám bude se zapůjčením stroje dodán. Obecně platí, že za kvalitu je nutné si připlatit. Aktuálně nejlepší čisticí prostředky na mokré čištění vyrábí firma Kärcher, jedná se o sérii Kärcher RM 760, na hloubkové skvrny případně Kärcher RM 769. Pokud jeden z uvedených přípravků při zapůjčení stroje dostanete, máte jistotu maximální kvality.