Ať už máte vlastní rodinný dům s velkou zahradou nebo bydlíte v bytě, ale vlastníte příměstskou zahrádku, na které trávíte velkou část volných dní, je určitě správnou volbou pořídit na zahrádky alespoň malou chatku. Chatka může sloužit k mnoha různým účelům. Je zapotřebí vybrat její správná velikost a styl. Materiál by měl být jasný. Žádné jiné chatky nevypadají na zahrádkách tak elegantně, jako dřevěné.

Proč na zahradu postavit chatku?

Náplánujte si umístění zahradní chatky

Náplánujte si umístění zahradní chatky

Jak již bylo řečeno, chatky na zahrádkách mohou sloužit k mnoha různým účelům. Především v nich můžete skladovat potřebné nářadí a zahradní techniku pro venkovní práce. Dále mohou sloužit i jako útočiště v případě nečekaných přívalových dešťů. Pokud budete mít zájem, může chatka sloužit i jako místo pro letní posezení s přáteli na čerstvém vzduchu. Díky stěnám ze všech stran je možné v chatkách sedět i v případě nepříznivého venkovního počasí, což například pergoly nenabízí.

Dřevěná elegance bez kompromisů

Ještě je velmi důležité, jaký typ chatky zvolíte. Dřevěný materiál je naprosto ideální. Ale není dřevěná chata, jako dřevěná chatka. Pro výstavbu mohou být využité různé způsoby, technologie i materiály. Design a odolnost tak mohou být u jednotlivých druhů velmi odlišné. Jestli máte zájem o dokonalý design a odolnost, doporučujeme vybírat zahradní srubové chatky, vyráběné z masivních dřevin v rozích spojené tzv. zámkem s dvojím frézováním. Toto spojení zaručuje pevnost stěn.

Najdou se takové chatky?

Většina výrobců a prodejců zahradních domků a chatek se specializuje především na výrobu těchto dřevěných staveb pomocí základní konstrukce a stěn z palubek. I na našem trhu se ale dají najít výrobci, kteří ještě nabízí toto poctivé stavební provedení u zahradních chatek. Dokonce nabízí možnost vytvoření zahradní srubové chaty na klíč, tedy přesně podle požadavků zákazníka. Takového výrobce je možné najít například na stránkách woodlife.cz.