Ačkoli jsou česká média plná zpráv o tom, že nedostatek volných obytných prostor je v naší republice skutečným problémem, Praha v realizaci projektů z této oblasti rozhodně nelení. V posledních letech narůstá počet rezidencí, bytových komplexů a dalších, které by dohromady měly pojmout skutečně velké množství lidí.

A zájem obyvatelstva na sebe samozřejmě nenechal dlouho čekat. Naše metropole je zkrátka pořád v kurzu a mnoho z nás by rádo v ní rádo zakotvilo po zbytek svých dnů. Jedním z projektů, o který se v poslední době hodně skloňuje, jsou Byty Na Vackově. A pokud by vás zajímalo, za co konkrétně tomu vděčí, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku.

Vackov je útočiště plné klidu a míru

Praha je velice oblíbeným místem v hledáčku zahraničních i domácích turistů. To si samozřejmě můžete lehce ověřit během procházení nejrušnějšími ulicemi města. Na první pohled mohou sice chodníky plné lidí a silnice překypující vozidly vypadat skvěle, nicméně by si asi málokdo z nás dokázal představit svůj život právě v těchto oblastech. Proto bylo nutné začít výstavbu obytných budov situovat jinam.

Bydlení na Praze 3

Vackov je poklidnou částí Horního Žižkova, která je dostatečně vzdálená ruchu velkoměsta, ale na druhou stranu není zase tak daleko, abyste se do centra dění nemohli v případě potřeby během chvilky dostat. Bydlení na Praze 3 může v rámci projektu Byty Na Vackově získat 347 párů nebo rodin. Nabídku tvoří byty a ateliéry.

Horní Žižkov prochází značnou revitalizací, která má za úkol vytvořit ideální prostředí pro život tvořené rezidencemi a obchodní čtvrtí. Obchody samozřejmě nejsou jedinou občanskou vybaveností, která se v okolí nachází. Můžete počítat také s:

  • zastávkami MHD
  • poštou
  • restauracemi
  • školami, školkami
  • místy vhodnými pro vycházky v přírodě
  • sportovními areály
  • památkami
  • zdravotními ordinacemi

Výměra přizpůsobená potřebám všem zájemců

Kromě nesporných benefitů v oblasti občanské vybavenosti a přírody, kterou jsou Byty Na Vackově obklopeni, lidé jistě uvítají také širokou nabídku tvořenou obytnými prostory různých dispozic. Katalog totiž čítá nové byty na Žižkově 1+kk až 5+kk, takže rodiny s dětmi ani osoby žijící samostatně nejsou nijak znevýhodňovány.

nové byty na Žižkově

Pokud o bydlení v Praze skutečně přemýšlíte, měli byste důkladně zvážit všechny možnosti, které se nabízejí. Jestli plánujete zdejší setrvání v horizontu několika měsíců nebo let, asi vám koupě bytu nic neříká. V opačném případě se však koupě bytu jeví jako nejlepší možné řešení, protože ruku na srdce – kdo by pořád chtěl platit nájem na prostory, které ani nejsou jeho?