Toužíte po dokonale uklizené domácnosti bez poskvrny. Máte rádi, když je vše přesně na svém místě a dokonale čisté. Nejsložitější na čištění a údržbu jsou jednoznačně podlahy. Plovoucí podlahy, dlažby nebo linolea se čistí ještě poměrně snadno. Velkým oříškem je údržba koberců. Jak o ně správně pečovat, aby vydržely co nejdéle v nejlepší kondici?

Klasický domácí vysavač nestačí

Hlavním problémem koberců je jejich struktura. Prach a jiné nečistoty nezůstávají na povrchu, ale pronikají do hloubky vláken. U hladkých podlah stačí prach zamést a vytřít, nikam se neusazuje. Domácí vysavače odstraní jen povrchový prach. Prach usazený ve vláknech zůstává uvnitř a vyžaduje mnohem důkladnější čištění. Zašlapaný prach je také příčinou blednutí koberců – barva na kobercích už není tak výrazná jako dříve. Není to tím, že by zmizela, ale prach jí brání ukázat celý její jas. Kvalitní čištění koberců si dokáže poradit i se zašlapaným prachem.

Vysávání

Můžete se dřít nebo pozvat profesionály

Pokud se chystáte důkladně a hloubkově vyčistit koberce v celé domácnosti, čeká vás těžká dřina. Na trhu sice existují desítky přípravků (pěny, gely krystaly), které jsou určeny pro hloubkové čištění vláken, ale většinou se hodí jen pro malé skvrny. Musí se pracně roztírat do koberce kartáčem, což je fyzicky i časově náročné. Jestliže máte na koberci jen malé skvrny a chcete je účinně odstranit, prohlédněte si 4 tipy, jak na to. Plošné čištění koberců touto technikou by zabralo i několik hodin. Na vyčištění celé plochy je nejlepší volbou strojové čištění koberců pomocí profesionální techniky.

Úklid

Hotovo za chvíli s perfektním výsledkem

Pokud chcete mít opět dokonale čistý koberec v celém interiéru, je nejlepší volbou, když se obrátíte na profesionály. Specializované společnosti na strojové čištění koberců využívají špičkovou čistící techniku, která dokáže vyčistit vlákna hloubkově. Díky zkušenostem profesionálové vědí, jakou péči si koberec zaslouží. Každý koberec je originál a vyžaduje odlišný způsob čištění tak, aby byl výsledek dokonalý a nedošlo k poškození podlahy. Specialisty na úklid podlah najdete na www.uklidplecity.cz.