Přestěhovali jste se do nového bytu nebo domu a zařizujete obývací pokoj? Nechcete mít ale tuctový obývák, který bude vybaven nábytkem z letáku? Podívejte se, jak si zařídit obývací pokoj. Přinášíme neotřelé inspirace.

Inspirace: Obývací pokoj a rozmístění nábytku

V první řadě je třeba vše dobře naplánovat. Než vyrazíte do obchodu s nábytkem, rozmyslete si, kam co postavíte a do jakých barev budete obývací pokoj ladit. Už dávno jsou pryč doby, kdy byla dominantou každého obývacího pokoje stěna, na ní televize a před ní sedačka. Popusťte trochu uzdu fantazii. Nebojte se netradičního rozmístění nábytku.

Přinášíme trochu inspirace, jak zařídit obývací pokoje: Udělejte si například odpočinkový kout, kde budete číst nebo si povídat s přáteli. A televize zde nebude mít své místo. Umístěte sedací soupravu pod okno, doplňte ji křesly tak, že pokud si na ně sednete, budete mít krásný výhled z okna a doprostřed umístíte designový konferenční stolek.

Inspirace: Sedací souprava do obývacího pokoje

V žádném obývacím pokoji by neměla chybět sedací souprava. Hledáte inspiraci, jakou sedací soupravu zvolit? Pokud ostatní nábytek ladíte do nenápadných barev, tak se u sedačky odvažte. Proč si nepořídit například červenou, zelenou nebo oranžovou sedací soupravu?

Včas si ujasněte, co od sedací soupravy očekáváte. Pokud nemáte pokoj pro hosty a víte, že u vás bude chtít čas od času přespat tchýně, pravděpodobně oceníte rozkládací sedačku. V malém bytě pak zcela jistě užijete sedací soupravu s úložným prostorem, kam schováte deky, polštáře či obnošené oblečení.

Obývací stěna: Ano, nebo ne?

Zvažujete, zda si pořídit obývací stěnu? Nebo jen pár poliček a televizní stolek? Vše má své výhody i nevýhody. Faktem je, že obývací stěna zabere prostor, ovšem zase poskytne dostatek úložného prostoru na knihy, DVD, porcelán a skleničky.

Do moderně zařízených obývacích pokojů se ovšem moc nehodí velké dominantní obývací stěny. Zkuste proto vhodně zkombinovat police, stolky a komody, které budete moct různě měnit podle potřeby nebo nálady.

Inspirace: Barvy obývacího pokoje a doplňky

Barvy v obývacím pokoji by vám měly být příjemné – přece jen jde o místo, kde budete odpočívat. Podle odborníků na barvy se do obývacího pokoje hodí hnědá barva, která navodí tu pravou pohodovou atmosféru. Zelená a světle červená naopak podpoří trávení dobrého nedělního oběda. Vyhýbat byste se měli oranžové barvě, která by zbytečně dráždila váš apetit při sledování oblíbeného seriálu.

V obývacím pokoji nezapomeňte na doplňky! Obývák zútulní koberečky, lampičky, polštářky, závěsy. Dnes je pořídíte za pár korun ve velkých obchodních řetězcích s nábytkem a můžete je tak obměňovat podle nálady nebo ročního období.