Omezená hybnost nebo upoutání na invalidní vozík znamená pro každého, kdo tuto zkušenost zažil nebo zažívá těžkou životní zkouškou. Přináší to mnoho těžkostí v každodenním životě. Tyto události jsou pro každého překážkou, nikoli však překážkou nepřekonatelnou. V dnešní době existuje na našem trhu velké množství přístrojů a pomůcek pro osoby s omezenou hybností, které pomáhají lépe zvládat každodenní činnosti a usnadňovat život.

Kompenzační pomůcky jsou připraveny vám pomáhat

Přístroje a pomůcky pro invalidy, které vám pomáhají usnadnit život při každodenních úkolech se souhrnně nazývají kompenzační pomůcky. Mnozí z nás si při vyslovení tohoto pojmu představí pouze invalidní vozíky a různá chodítka. Sortiment kompenzačních pomůcek je ovšem mnohem širší. Kompenzační pomůcky se pro mnoho osob s pohybovým omezením stávají naprosto klíčovou a nepostradatelnou součástí vybavení v domácnosti nebo i v zaměstnání.

Jak a kde správně  pomůcky vybírat?

Správná volba vhodných kompenzačních pomůcek je velice důležitá. Při dobré volbě a kombinaci kompenzačních pomůcek se může život osob s omezenou hybností opravdu výrazně ulehčit. Vše záleží především na druhu omezení, protože každý problém si žádá svá konkrétní a specifická řešení. Množství druhů a pomůcek máte hrazených pojišťovnou nebo alespoň s příspěvkem. Orientace v těchto produktech a nabídkách je velice složitá. Informace a nabídky jsou velmi rozsáhlé. Pokud se v nich chcete lépe orientovat více info zde.

Ani schody nemusí být překážkou

Pro mnoho osob s omezenou hybností představují největší překážku schody. Bez kompenzačních pomůcek nebo bez cizí pomoci jsou schody téměř nepřekonatelné. Naštěstí i v této oblasti existuje řešení. Tím řešením je exteriérový výtah na schodiště. Mnohé rodinné i panelové domky nejsou opatřeny bezbariérovým vstupem a tento výtah vám pomůže schodiště jednoduše zdolat i bez cizí pomoci.

Zdroj:
http://www.imobilita.cz/