Plovoucí podlahy jsou oblíbené. Není se čemu divit – dobře izolují, jsou příjemné při chůzi a jejich pokládka je jednoduchá. Navíc jsou k dostání v různých dekorech a jejich cena je ve srovnání s dřevěnou podlahou nízká. Rozhodli jste se pro pokládku plovoucí podlahy? Přinášíme návod, jak na to!

Pokládka plovoucí podlahy: Co potřebujete?

Kromě dobré nálady a trochu zručnosti si připravte dostatek desek plovoucí podlahy (vše pečlivě změřte, aby vám při pokládce nedošly), podkladovou pěnovou fólii, lemovací lišty ve stejné barvě, jako je podlaha, podlahový tmel, montážní lepidlo k přilepení lišt. Z nářadí se vám bude hodit pilka a metr.

Před pokládkou podlahy vyrovnejte povrch

Před tím, než se pustíte do pokládky plovoucí podlah, připravte si dobře povrch v místnosti. Nesmí být nerovný a špinavý, jinak bude pokládka nekvalitní. Povrch v pokoji vyrovnejte penetrací (zakoupíte ji už naředěnou v potřebách pro kutily). Penetraci nechte dobře zaschnout. Povrch pro pokládku plovoucí podlahy musí být čistý a suchý!

Návod na pokládku plovoucí podlahy

Pokud máte vše nachystané, můžete se pustit do pokládky plovoucí podlahy. Na pokladovou vrstvu přijde nejprve pěnová fólie, která slouží jako izolační vrstva. Pěnovou fólii můžete vynechat v případě, že plovoucí podlahu dáváte např. na původní PVC nebo dokonce koberec.

A nyní jsou na řadě lamely, které začněte pokládat v rohu místnosti. Plovoucí podlaha není kotvená a nepokládá se tedy přímo ke stěně – mezi lamelou a stěnou nechte místo o šířce asi 10 mm. Lamely do sebe dobře zapadají, proto by pokládka plovoucí podlahy měla jít jako po másle. Když jsou lamely položeny, přichází poslední fáze pokládky plovoucí podlahy. Nyní budete potřebovat podlahový tmel k začištění nedokonalostí. Nakonec také přijdou obvodové lišty, které připevníte speciálním lepidlem.