moderně zařízených bytových jednotkách kladou architekti důraz na maximální využití prostoru. Stále častěji se tak využívají nové prvky. Zajímavým řešením, které přispívá ke zvětšení užitného prostoru v interiéru domácnosti, jsou posuvné dveře do pouzdra.

Díky stavebnímu pouzdru dveře nepřekážejí

Nevíte, co si pod tímto pojmem představit. Jedná o typ posuvných dveří, které se při otevírání zasunují do stěny, v níž je

Nové posuvné dveře

Nové posuvné dveře

zabudováno pouzdro. Dveře tak opticky při otevření „mizí“. Na rozdíl od klasických křídlových dveří zbytečně nezabírají část místnosti, jejíž prostor tak můžete využít pro nábytek či různé další interiérové prvky. To lze brát jako největší výhodu, kterou toto řešení přináší.

Lze je využít i v atypicky řešených prostorách

Stavební pouzdra však mají i jiné přednosti. Jsou kupříkladu vhodné do domácností, které mají atypické rozměry, a použití klasických dveří by zde nebylo možné. Kromě toho na nich oceníte i snadné ovládání, manipulaci bez problémů zvládnou i osoby, které vzhledem ke svému zdraví potřebují bezbariérový přístup.

Oceníte i pěkný design

V neposlední řadě lze zmínit také jejich vysoce atraktivní design. Pokud zvolíte posuvné dveře do pouzdra, rozhodně tím neutrpí vzhled vaší domácnosti, ba právě naopak. Ne náhodou toto řešení využívají ve svých návrzích mnozí špičkoví bytoví architekti. To ostatně u dveří volí i další moderní řešení, například obložkové zárubně dveří, jimiž nahrazují klasické ocelové zárubně.

Zaujala vás možnost pořídit si posuvné dveře do stavebního pouzdra? Pak navštivte internetové stránky společnost GRIMAX – grimax.cz. Firma se zabývá prodejem špičkových dveří značky Vasco Doors. Ty jsou výjimečné hned z několika hledisek. Jednou ze zajímavostí je to, že nemají žádné viditelné lepené spoje, neboť je jejich potahování uskutečňováno pomocí jediného tahu.