Dovedete si představit byt bez sedací soupravy? Asi těžko! Kde jinde bychom odpočívali, četli nebo sledovali televizi než na sedačce nebo ve velkém pohodlném křesle. Renesanci slaví v současné době rustikální sedací soupravy. Do jakého interiéru se hodí? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Co je to rustikální sedací souprava?

Přírodní materiály, přírodní vzhled interiéru, dotek tradice a venkova. Občas prostě máme plné zuby města, moderny a netradičních materiálů. Toužíme po doteku něčeho opravdového. Renesanci slaví dřevěný masivní nábytek a spolu s ním i rustikální sedací soupravy: jsou velké, pohodlné a jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako je dřevo a pravá kůže.

Rustikální sedací soupravy a interiér

Rustikální nábytek je charakteristický svou výdrží a bytelností. Perfektně sedne třeba na chalupu nebo do rodinného domku, který zařizujeme celkově v rustikálním stylu. Asi není třeba zdůrazňovat, že rustikální sedací souprava bude vypadat divně a nevkusně vedle moderního, vzdušného a barevného nábytku.

Pokud toužíte po pohodlí rustikální sedací soupravy, zařiďte v podobném stylu i zbytek interiéru. To znamená, že zvolíte střídmé přírodní barvy, obývací pokoj vybavíte skříněmi a policemi z masivu (ideální je přírodní dřevo, které bude ladit s barvou sedací soupravy). Jen tak bude váš interiér ladit a rustikální sedací souprava nebude jako pěst na oko.

Vybíráme rustikální sedací soupravu

Rustikální sedací souprava nabízí zpravidla komfort a pohodlné posezení. Rustikální sedací soupravy jsou většinou vyrobené ze dřeva a kůže. To jim dává elegantní vzhled a dlouhou životnost – kůže totiž vydrží mnohem více než obyčejná látka!

Pro každou domácnost je pak důležité, že kůže se snadno udržuje. Většinou je stačí otřít mokrým hadříkem.