Znáte to, přijdete z práce, děti ze školy. Najednou je vás plná chodba, všude spousty bot. Co s tím? Pořiďte si botník a rázem budete mít v předsíni uklizeno. Velmi praktický je sedací botník, který vám pomůže pohodlně se obout.

Přiznejme si, že vybavení předsíně nevěnujeme tak velkou pozornost, jakou by si zasloužila! Přitom první, co nově příchozí do našeho bytu uvidí je právě předsíň. Možná namítnete, že k vám zas tak moc návštěv nechodí. Ale jde přece i o vás!

Proč je botník důležitý?

V žádné předsíni nesmí chybět praktický botník, který schová veškerou obuv, jež by se volně povalovala po zemi a v některých případech i nepříjemně zapáchala. Navíc budete mít všechny boty úhledně a prakticky složené a vždy najdete ty, které zrovna hledáte.

Výhody sedacího botníku

V obchodech s nábytkem najdete tolik druhů botníků. A dobrou zprávou je, že investice do botníku není nijak závratná. Do menších interiérů je vhodné zvolit tzv. výklopný botník, který ušetří pár centimetrů a boty jsou v něm úhledně složené (každý pár má své místo, proto nemusíte boty nervózně přehazovat, když zrovna spěcháte do práce).

Velmi oblíbené jsou především sedací botníky, které poskytují nejen prostor pro uložení obuvi, ale také pohodlné obutí, které ocení především senioři a děti. Sedací botník si můžeme v podstatě představit jako truhlu, na níž se dá také pohodlně sedět a obout.

Doporučuji navštívit také článek předsíně inspirace, získáte spoustu inspirace pro zařízení vaší předsíně.

Sedací botník v různých provedeních

Výhody sedacího botníku jsou zřejmé – obuv je sklizená a vy ušetříte místo, které by jinak zabrala stolička nebo křeslo, na němž byste se pohodlně obuli.

Sedací botník by měl být vysoký asi 40 cm. Botníky, na nichž lze sedět, se vyrábí zpravidla ze dřeva, které je pevné a něco vydrží. Ideální je například botník z masivu, který snese i těžší váhu. Aby se vám na botníku pohodlně obouvalo, vybavte ho polštářky. Bude to nejen příjemné, ale také estetické.