V České republice je na dodávkách plynu závislé velké procento domácností. Plyn využíváme k topení, vaření a ohřevu vody. Trendem současné doby je zdražování, které je vždy značným zásahem do rodinného rozpočtu. Mnoho domácností (a možná právě i vy) řeší, jestli je možné právě na dodávkách plynu ušetřit. Možnosti jsou…

Volba správného dodavatele je základ

Jestliže chcete ušetřit na výdajích za plyn, máte dvě možnosti. Přestat plyn využívat, což je hloupost – nebo zvolit výhodnějšího dodavatele, což je správný krok. Změnou dodavatele plynu totiž můžete získat levný plyn a výrazně tak snížit vaše rodinné výdaje. Pokud plyn využíváte hojně, můžete změnou ušetřit až tisíce ročně. Mnoho současných dodavatelů například nabízí i možnost fixace ceny plynu, takže budete mít garanci nízké ceny. Navíc – změna dodavatele je velmi jednoduchá – stačí se vlastně obrátit na vybraného dodavatele, který vyřídí vše za vás.

Cena plynu 2013 – porovnejte si online

Cena plynu roste o několik procent každý rok. Není to ale pravidlem u všech dodavatelů. Právě proto je na místě, abyste se ještě před vaším rozhodnutím, že chcete jiného dodavatele, informovali o cenách. Pomoci vám může například online kalkulačka, která porovnává všechny významné dodavatele plynu v České republice.

V porovnání cen plynu 2013 vychází skvěle Lama Energy

Skvělých výsledků v porovnání s ostatními dosahuje v současné době dodavatel plynu Lama Energy. Tento dodavatel působí na českém trhu již od roku 2007 a nabízí dodávku plynu pro domácnosti i velkoodběratele. Zajímavostí Lama Energy je, že nabízejí jednu univerzální nízkou cenu pro všechny a jsou schopni garantovat fixní cenu energie po velmi dlouhé období. V porovnání s dominantními dodavateli má potom Lama Energy až o jednu pětinu levnější plyn.