Každý, kdo přemýšlí o výstavbě nového rodinného domu si je samozřejmě dobře vědom, že se jedná nejen o nákladnou, ale také o velmi náročnou činnost. Náročnost stavby je nejen časová, ale také psychická, protože je zapotřebí velké množství zařizování a kontrolování. S velkým množstvím prací vám pomůže firma, která bude stavbu realizovat. Existují ale skryté problémy, které nejsou na první pohled vidět. A právě některé tyto problémy si nyní rozebereme.

Papírování a povolení

Vykopání základů pro rodinný dům

Vykopání základů pro rodinný dům

Práce na rodinném domě začínají ještě dříve, než bude usazen první základní kámen. Kde? Na úřadech a v nekonečném množství papírů. Ze všeho nejdříve totiž příslušné úřady musí stavbu domu povolit, což znamená vyřízení stavebního povolení. A to rozhodně není jednoduchou činností. A to dokonce ani v případě, kdy máte vlastní pozemek. I pro zajištění stavby na vlastním pozemku je zapotřebí dokonale připravená dokumentace a spousta papírů. Bez předchozích zkušeností je vyřízení stavebního povolení běh na dlouhou trať s mnoha překážkami. Nebojte se tedy tento úkol svěřit do rukou odborníkům.

Důvěřuj, ale prověřuj!

I v oblasti výstavby nového rodinného domu je toto pořekadlo potřeba brát v potaz. Ať už vybíráte stavební firmu na základě zkušeností, referencí nebo doporučení, je zapotřebí kontrolovat pravidelně průběh stavby. Kdo vám zajistí, aby všechny práce probíhaly přesně podle domluveného scénáře? V dnešní době vysokého pracovního vytížení je prakticky nemožné jezdit na stavbu denně kontrolovat průběh jednotlivých činností. I zde se můžete obrátit na profesionální pomoc. Tou pomocí je odborný stavební dozor v Olomouci nebo na jakémkoli jiném místě republiky.

Kdo tyto služby zajistí?

Jestli máte zájem o vyřízení povolení, stavební dozor, nebo o některou z dalších činností v oblasti výstavby rodinného domu, je také zapotřebí vybrat firmu, která je v této oblasti specialistou. Takových společností není moc, ale najdou se. V Olomouckém kraji je to například firma, kterou najdete na stránkách musilreality.cz. Tato společnost se v oblasti realit poskytování odborné pomoci pohybuje již od roku 2003.