Rádi se večer schoulíte do křesla a čtete si oblíbenou knihu? A máte kvalitní lampu, abyste si nekazili oči? Už jste slyšeli o lampě se stmívačem? Její hlavní výhodou je, že si můžete světlo regulovat podle libosti. Navíc vám ušetří i nějaké peníze za elektřinu!

Výhody stojací lampy se stmívačem

Stojací lampy se opět vrací do našich domácností. Jsou nejen praktické, ale mohou se stát také zajímavým doplňkem interiéru. Stojací lampy využijete v obývacím pokoji u čtecího křesla nebo v ložnici. Hitem poslední doby jsou stojací lampy se stmívačem, které vykouzlí romantickou atmosféru.

Kromě toho jsou stojací lampy výhodné i v tom, že většina z nich má otáčecí rameno, které můžete nasměrovat tam, kde zrovna potřebujete světlo. Jde tedy v podstatě o kombinaci stojací lampy a praktické čtecí lampičky. Stmívač na lampě pak umožňuje regulaci intenzity světla, proto se vám již nestane, že by světlo při čtení knihy nebo sledování filmu bylo příliš ostré pro vaše oči.

Stmívač na stojací lampu můžete dokoupit

Moderní stojací lampy seženete v současné době už se zabudovaným stmívačem. Připravte se ale na to, že si připlatíte. Rozdíl v ceně obdobné stojací lampy se stmívačem a bez stmívače může být až několik stokorun. Záleží samozřejmě také na tom, pro jakou lampu se rozhodnete – cena moderní designové lampy se stmívačem může být několik tisíc korun. Obyčejná stojací lampa bez stmívače se dá pořídit i za 500 korun.

Řešení je přitom jednoduché a elegantní. Stmívač na stojací lampu koupíte za pár korun a udělá úplně stejnou službu jako již zabudovaný stmívač. Dokoupení extra stmívače je řešením i v případě, že doma máte starší oblíbenou stojací lampu.

Stojací lampa se stmívačem šetří elektřinu

Úspor energií vládnou světu. Proto jistě uvítáte fakt, že díky stojací lampě se stmívačem můžete ušetřit nějakou tu korunu za elektřinu. Stmívač totiž ušetří až 80 % energie. Úspora elektřiny pochopitelně závisí na tom, jak moc budete stmívač na stojací lampě využívat.