Jednou z nejcennějších dřevin na světě je teakové dřevo. Bývá ceněno především pro své neobyčejné vlastnosti. Teakové dřevo obsahuje velké množství přírodních olejů a je velmi odolné proti škůdcům a parazitům. Dřevo je tvarově stálé a má dlouhou životnost. Díky své struktuře je velmi odolné nepříznivým vlivům počasí, dokonce mu nevadí ani ostré sluneční záření, déšť a ani sníh. Teakové dřevo se používá k výrobě nábytku, stavbu konstrukcí domů a také lodí.

Teakové dřevo je materiálem, který je téměř nenáročný na údržbu.  Typickou barvou teakového dřeva je medově zlatá až hnědá. Abychom na nábytku uchovali teplé barvy je nutné ho ošetřit minimálně jednou ročně.

Teakové dřevo, díky své nenáročnosti na údržbu a kvalitu dřeva, kterou zdobí pevnost, stálost tvarů a odolnost vůči povětrnostním podmínkám, je ideálním materiálem pro zahradní nábytek.

Když vezmete v potaz, že doba plastového zahradního nábytku je dávno za námi a v současnosti hraje prim dřevo, je teakový zahradní nábytek, díky svým vlastnostem, ideální volbou pro případ, že uvažujete o koupi nábytku na vaši zahradu.

Teak je specifickou dřevinou a vyžaduje i specifické prostředky pro údržbu. Na výrobky z teakového dřeva nikdy nepoužívejte  klasické prostředky, které jsou určeny pro ostatní standardní dřeviny. Teakové dřevo má vysokou hustotu a tudíž není možné používat běžné druhy lazur, jako v případě běžného zahradního nábytku. Na teakový venkovní nábytek vždy používejte impregnační teakový olej, který je schopen proniknout hluboku do struktury dřeva a napomáhá mu v ochraně před povětrnostními vlivy.

Zahradní nábytek z teakového dřeva je vhodný, pokud si potrpíte na odlišnost a originalitu. Při koupi tohoto druhu nábytku se informujte na jeho údržbu. Dobrý prodejce vám poskytne potřebné informace a poradí vám, jak o teakové dřevo vhodně pečovat.