Zvažujete zateplení bytu či domu? Přinese vám tepelnou úsporu i další výhody. Zajímá vás konkrétně vnitřní zateplení stěn bytu. Pojďme si ho přiblížit.

Proč zateplovat byt?

V úvodu jsme si napsali, že hlavním přínosem zateplení bytu i domu je tepelná úspora, která může být značná. Z dlouhodobého hlediska se vám investice vrátí. Oceníte také estetické hledisko, zhodnocení objektu, ale i větší hygienu bydlení. Nebude vám vznikat plíseň na zdi.

Jak na vnitřní zateplení stěn bytu

Chcete zateplovat a konkrétně vás zajímá vnitřní zateplení stěn bytu? Na vnitřní zateplení stěn se používají různé izolační materiály. Jejich použití se odvíjí od typu místnosti a jejího nároku. Nejčastěji se používají minerální vata s parotěsnou zábranou a tepelně izolační panely z polystyrenu či sádrokartonu s polystyrenem.

Stropy si můžete nechat zateplit, ale také k tomuto kroku můžete přistoupit sami. Začněte tím, že strop zbavíte veškerých nečistot. Důležité je mít rovný povrch, jinak vám izolace nebude držet. Máte-li na stropě díry či jiné nerovnosti, zadělejte je.

Panely lepte odspodu svisle. Mezi nimi by měla být cca 1 cm široké mezery, které se zateplují polyuretanovou pěnou. Nalepené panely zasychání několik hodin, zhruba 10 – 24 hodin.

Nezapomínejte a na zateplení stropu

Kromě vnitřního zateplení stěn můžete přistoupit i k zateplení stropu. Možností, jak to provést, je více. Pokud nechcete příliš utratit, ale zároveň chcete kvalitní zateplení stropu, použijte polystyren. Kromě jeho nízké ceny oceníte i dobré izolační vlastnosti, snadné opracování a nízkou hmotnost. Díky ní příliš nezatěžují střešní konstrukci. Nevýhodou je menší požární odolnost a menší zvuková izolace. Existují však i další možnosti pro zateplení stropu.