Koupě nové lednice by se neměla nijak podceňovat. Stačí si uvědomit, že vaše nová lednička bude zapnuta každý den a měla by fungovat bezproblémově. Určitě se vyplatí investovat do modelů od renomovaných výrobců, kde se lze spoléhat na vysokou kvalitu. Zajímat by vás měla i možnost záručního a pozáručního servisu. Při výběru lednice dejte i na doporučení jiných lidí, kteří si již zakoupili nějaký typ a uveřejnili recenzi.

Americké lednice a jednodveřové chladničky si dnes můžete pořídit hned od několika známých výrobců. Patří sem například AEG, Ariston, Baumatic, Beko, Bosch, Electrolux, Gorenje, Hoover, LG, Samsung, Siemens, Whirlpool. Ceny amerických lednic se pochopitelně řadí k cenově vyšším, protože mají větší objem. Ceny závisí nejen na výrobci, ale také na designu a funkcích lednice. Cenově se pohybují od cca 24 000 Kč a mohou dosahovat ceny klidně 100 000 Kč.

Jednodveřové lednice Datart se pohybují v cenách už od cca pěti tisíc korun. Mini provedení lednic vás dokonce přijde jen na

Lednice

Lednice

pár tisícovek. S cenou roste nejen jejich výška a objem, ale i komfort a funkce lednic. Výrobci si navíc dávají záležet, aby se kvalitní výrobek rovnal i úspoře elektrické energie. V případě vyšší investice do lednice můžete tedy počítat s návratností určité sumy za úspory elektřiny. Jednodveřové lednice se dají sehnat v různém barevném provedení. Během vybírání se zaměřte na funkce, které upotřebíte – automatické odmrazování, beznámrazovost, ventilátor v chladničce, elektronické ovládání, s výrobníkem ledu, antibakteriální ochrana a mnohé jiné.

Kombinované lednice by měly mít nižší hlučnost, aby vás jejich provoz nerušil. U lednic z lepších řad si budete schopni nastavit ideální teploty pro určité potraviny. Dobře zvolená vlhkost vzduchu v lednici pomůže k déle trvající čerstvosti vašich potravin. Ledničky s mrazákem už nevytváří námrazu, protože se mrazí chlazeným vzduchem a vlhkost je odváděna mimo mrazící přihrádky.

Další zajímavé čtení:

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?