Pokud chcete prodat nějakou vaši nemovitost, tak se vám budou určitě hodit různé vzorové smlouvy. Více informací v samotném článku.

Prodáváme nemovitost

Pokud prodáváme svoji nemovitost, tak máme dvě základní možnosti. Buď si nemovitost prodáme samy, nebo svěříme prodej naší nemovitosti realitní kanceláří. Realitní kancelář si vezme nějakou provizi, protože to nemůže dělat zadarmo. Hodně lidí v České republice realitkám nevěří a raději si prodají svoji nemovitost samy. Často stačí rozhodit inzeráty na inzertní weby a ozve se vám spousta zájemců. Při prodeji využijte písemné kupní smlouvy. V článku kupní smlouva na nemovitost vzor je taková vzorová kupní smlouva na nemovitost k dispozici ke stažení zdarma.

Darování nemovitosti někomu jinému

Někdy se stane, že nemovitost necheme nikomu prodávat, ale chceme jí darovat někomu blízkému. Často se jedná o dar v rámic jedné rodině. V článku darovací smlouva na nemovitost vzor je k dispozici ke stažení zcela zdarma vzorová darovací smlouva na nemovitost. Do darovací smlouvy jde uvést i různá věcná břemena na dožití a podobné klauzule.

Prodáváme ornou půdu

Pokud jste se rozhodly prodat vaši ornou půdu, tak budete opět potřebovat nějakou kupní smlouvu. V článku kupní smlouva na pozemek vzor je taková kupní smlouva k dispozici. Můžete si jí zdarma stáhnotu a vytisknout doma na vaší tiskárně. Není tedy třeba si nechat sestavovat kupní smlouvu za draho od pravníka. V dneční době jsou k dispozici různé vzorové smlouva.