Každý majitel rodinného domu i bytu si jistě uvědomuje, jaké množství tepla je schopné unikat okny, fasádou nebo stropy. Ke snížení těchto tepelných úniků také samozřejmě podnikáme různé kroky, kterými tepelné úniky minimalizujeme. Často se ale nesoustředíme na tepelné úniky podlahou. Přitom podlahou dokáže unikat až 10% nashromážděného tepla z místnosti to rozhodně není zanedbatelné množství. Zateplené podlahy nad sklepem dokáže tento problém účinně vyřešit.

Kdy uniká nejvíce tepla podlahou?

Zateplení podlahy je vhodným krokem zejména v případě, kdy potřebujete zabránit tepelným únikům v místnostech, které jsou nad nevytápěnými prostorami. Nejčastěji se jedná o přízemní byty, které mají pod sebou jen sklep a také o přízemí rodinných domů. Zde podlahy nejvíce prochladnou a uniká zde také největší množství tepla.

Základem je výběr kvalitního materiálu a také technologie

Správné materiály v kombinaci se správnou technologií realizace jsou prvním krokem k úspěchu. Spojení těchto dvou prvků je důležité ve všech stavebních odvětvích. Kvalitní materiály a technologie prací jsou důležité i pro montáž sádrokartonu, zateplení fasády, výměnu oken a pro zateplení podlah samozřejmě také.

Které materiály a technologie zateplení jsou vhodné pro podlahy?

Pokud chcete vědět, jak zateplit podlahu je nejprve vhodné zjistit si o tomto druhu zateplené dostatečné množství informací. Při hledání se dozvíte, že podlaha může být zateplena dvěma způsoby. Tím prvním je zateplení podhledu nevytápěné místnosti. Tato varianta se nejčastěji užívá pro podsklepené místnosti, kde je zateplován strop sklepů. Druhou možností je položení izolačních desek přímo do podlahy. Zde je důležité vybírat materiál s co nejmenší tepelnou vodivostí. Polyuretanové desky jsou pro tento druh zateplení ideální a pro zvýšení účinnosti jsou vybaveny také hliníkovou fólií, která odráží teplo zpět do místnosti.